Життя в шоколаді: де ховається старший син Петра Порошенка під час великої війни

Петро Порошенко / Фото: УНІАН

В Україні однією з найбільш згадуваних відомих політичних фігур з початку повномасштабної війни є п’ятий президент та лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Найчастіше ім’я «сивочолого» фігурує у матеріалах, де йдеться про допомогу фронту. Той, не шкодуючи ні грошей, ні сил для самопіару, ніби за розкладом, розповідає про свою благодійність, фотографуючись з українськими Героями. Поки його власні діти «героїчно» відсиджуються… за кордоном.

Двоє синів та дві доньки Петра і Марини Порошенків мешкають за кордоном й жодного разу з початку великої війни не поверталися в Україну.

Так, 23-річний Михайло навчається у Лондонській школі бізнесу на магістратурі, де отримує спеціальність фінансового аналітика. Вартість навчання його батькові «влітає» від 9950 фунтів за програму (близько 420 тисяч гривень). Також він проходив стажування у тамтешній компанії GP Bullhound, яка займається інвестиційним банкінгом. Михайло Порошенко ще до початку великої війни втрапляв у гучні скандали з російським підґрунтям. Так, 2017 року на фотосесії з однокласниками він одягнув кофтину друга, родом з Росії, з надписом RSSIA (Russian Summer School of Institutional Analytics), а потім батько його виправдовував.

«Про футболку. Я дійсно побачив цю фотокартку, я її не бачив раніше. Це фотокартка з private Instagram. Вертепна природа: хтось малювався чортом, хтось одів цю футболку. Там зображені 14-15-річні хлопці, які на Хелловін вирішили, що можлива така поведінка. Вони не є політиками», – наголошував Порошенко, якого цитує «Українська правда».

Вже за три роки Михайло знову нагадав про себе. У мережі з’явилося відео з концерту російського репера Face у Лондоні, якому підспівував Порошенко-молодший. Сам лідер «ЄС» агресивно відповідав у коментарях журналістам, заявляючи, що не впливає на рішення сина.

«Ну як вам не соромно? Моєму сину 19. Ви все робите повністю, дзвоните кожен день мамі, татові, що вам робити, з яким хлопцем зустрічатися, на які концерти ходити? Я наголошую, що я б на цей концерт не пішов, але якщо син вважає, що якийсь рокер – я його не знаю – виступає проти окупації Криму, каже, що Крим є Україна, виступає проти влади Путіна і підтримує російську опозицію... а, може, він і про Путіна буде пісню співати. Ви вважаєте, він маленький хлопчик, щоб у мене дозволу питав?» – казав він із роздратуванням у голосі.

І якщо Михайло дещо «підмочив» репутацію своєму татові, то старший син – гордість сім’ї. Щоправда, лише у родинному колі й на думку його батьків.

39-річний Олексій Порошенко – політик, дипломат та підприємець – з дружиною, донькою та сином мешкають між Лондоном та Сингапуром. Він дистанційно керує родинним бізнесом в Україні, який на нього переписав батько, з прицілом на велику політику.

Дружина Олексія Порошенка – Юлія – уродженка російського Санкт-Петербурга. У дівоцтві вона була Аліхановою, однак змінила російське громадянство на українське після того, як вийшла заміж.

Невістка Петра Порошенка є співзасновницею компанії Radar Tech та засновницею Agrohub. З 2022 року вона не демонструє своє життя у соціальних мережах, однак відомо, що Юлія Порошенко має численну і впливову рідню в Петербурзі. Зокрема, її старша сестра Анна є дружиною віцегубернатора Ленінградської області Дмитра Ялова. Чоловік раніше працював у структурах російського олігарха Юрія Ковальчука, якого називають одним із найбільш наближених до Володимира Путіна людей. І саме Ковальчук лобіював призначення Ялова на посаду в адміністрацію Ленінградської області.

Мати, Олена Аліханова, працює в Асоціації банків Північного Заходу, а батько, Лев Аліханов – військовий пенсіонер.

Крім того, за даними журналістів, дядько і тітка Юлії Порошенко проживають в Криму, а також ходили брати участь у псевдореферендумі під час анексії Росією півострова.

Згідно з даними з відкритих джерел, Олексій Порошенко має військовий досвід. Після початку війни на Сході у 2014 році він пішов добровольцем. Син експрезидента служив командиром мінометного розрахунку.

Проте після початку повномасштабної війни в Україну не повернувся (перебуває за кордоном з грудня 2024-го) та не став до лав Сил оборони – тобто фактично ухилився від мобілізації. Та це не заважає його батькові у перервах між піаром на допомозі ЗСУ робити скандальні заяви щодо допомоги звичайним українцям, які мешкають за кордоном.

Так, ще у травні галасу у мережі наробив заклик лідера «Європейської Солідарності» до влади Німеччини припинити фінансувати українських чоловіків призовного віку, які перебувають у країні, і натомість переорієнтувати передбачені кошти українській армії.

«Але я дуже рекомендую (Німеччині. – Авт.) стосовно цих осіб – чоловіків, які перебувають тут і відмовляються повертатися в Україну, – будь ласка, припиніть це фінансувати й негайно почніть надавати ці гроші Збройним силам України», – закликав п’ятий президент.

Тоді ж, як писали ЗМІ, мережа ботів, яку пов’язують з Порошенком, атакувала допис українського військового з позивним «Сталкер». Той закликав сина п’ятого президента повернутися до України. Зокрема, у своєму дописі військовий зазначав, що Олексій Порошенко ховається за кордоном від служби в армії. Військовий наголосив, що, на його думку, воювати мають усі придатні діти чиновників, незалежно від політичного «кольору» їхніх батьків.

«Чому ви не питаєте за його молодшого сина, якому зараз 23? Чому він не може піти добровольцем на фронт, як я свого часу пішов? Як тисячі українських юнаків пішли добровольцями на війну? Багатьом з яких не було навіть 20, декому навіть 18?» – запитував «Сталкер».

Та чи дійсно від Олексія Порошенка була б користь на фронті? Адже ще п’ять років тому син п’ятого президента опинився у центрі скандалу, пов’язаного з його службою в зоні АТО. За інформацією ЗМІ, на Донбасі його охороняли 20 спецназівців.

Тоді журналісти писали, що Олексій Порошенко перебував у зоні бойових дій під чужим ім’ям для конспірації, але ні в яких військових діях участі не брав. Пробув він на службі всього два місяці.

ЗМІ вказували, що доставили сина тоді чинного президента в кіровоградський 40-й батальйон, де він був командиром міномета і служив буквально у 200 метрах від штабу в Краматорську.

Крім того, він нібито жив з генералом під одним дахом, де їх охороняли багато спецназівців. Як зазначало джерело, будинок перебував окремо від інших солдатів в штабі, де був тодішній міністр Валерій Гелетей.

«Звичайно, ні в яких бойових операціях він не брав участі, ще цього нам не вистачало! Він був мобілізований, а потім у вересні пішов балотуватися в депутати, і коли став депутатом – звільнився. Ось і все», – цитували ЗМІ анонімного співрозмовника.

Рахувати зірки на погонах Порошенка-молодшого сьогодні вже нікому не цікаво. Однак персона сина п’ятого президента, який відсиджується за кордоном, викликає ще більше зневаги, поки тисячі українців і українок щоденно героїчно захищають свою Батьківщину.

Новини заразКонтакти