Дипломати наголосили на важливості продовження антикорупційних реформ.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з послами Великої сімки (G7).
За результатами зустрічі сторони досягли угоди, що для продовження антикорупційних реформ в Україні потрібен чесний і прозорий відбір суддів Конституційного Суду. Про це йдеться на сторінці послів країн G7 в Twitter.
Зазначається, що дипломати G7 підтвердили "крайню необхідність" дій з подолання негативних наслідків рішень КСУ та уникнення подальшого відкату антикорупційних реформ.
"Обидві сторони зійшлися на необхідності забезпечити чесний і прозорий відбір суддів КСУ. Це історична можливість домогтися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу", - йдеться в повідомленні.
Під час зустрічі Зеленський розповів послам, що до кінця року планує зробити наступне:
відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях;
повернути всі контрольні функції Національному агентству із запобігання корупції;
вирішити питання Конституційного Суду.
"Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично "обнулило" всю систему боротьби з корупцією", - цитує Зеленського Офіс президента.
Конфлікт з КСУ - що було раніше
Конституційний суд 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного Суду України.
Фактично внесення законопроекту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента Зеленського, заявив юрист Ростислав Кравець. За його словами, "запропонований законопроект неконституційний".
Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про переговори.