Вітренка звільняють з Нафтогазу

Вітренка звільняють з Нафтогазу / УНІАН

За словами Вітренка, його формально попередили, що його посаду скорочують.

Виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що його звільняють, і він працює в компанії останні два місяці.

За словами Вітренка, його формально попередили, що його посаду скорочують.

"Мене щойно формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяці мене звільнять з Нафтогазу. Оскільки постійно доводиться боротися з дезінформацією, при чому, “з переважаючими силами суперника”, маю знову вдатися до радикальної відкритості та викласти тут своє бачення ситуації", - написав Вітренко на своїй сторінці у Фейсбуці в середу, 13 травня.

Крім того, Вітренко детально пояснив, що відбувається.

"Я відразу перейду до глибинних причин, до сутності. У такій ситуації найбільш логічне пояснення, чому мене звільняють — зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема, ефективний захист інтересів України у відносинах з Газпромом. Так само не є пріоритетом боротьба з корупцією, зокрема, з її причинами в газовому секторі. Виходить, є інші пріоритети, які, на жаль, стали бар’єром на шляху зближення з Європою, зміни правил всередині країни на європейські, примушення Росії грати за цивілізованими правилами по відношенню до України", - пояснив Вітренко.

Крім того, Вітренко переконаний, що він та його команда стали кісткою в горлянці для режиму Путіна.

"Наша команда завдала такої поразки Газпрому, Росії, режиму Путіна, що не дивно, що ми для них давно як кістка в горлянці. Мова йде про Стокгольмський арбітраж, де ми відбили вимоги Газпрому на суму більше 80 млрд дол. і натомість витребували компенсацію на суму 5 млрд дол.; про реверсні поставки газу з Європи, які не дали поставити Україну на коліна через припинення поставок газу з боку Газпрому; про загальні зміни у комерційних відносинах між Нафтогазом і Газпромом – якщо раніше в середньому сальдо платежів за імпортований газ та транзит було від’ємне для Нафтогазу, і 5 млрд дол. щороку йшли з України в Росію, то зараз це сальдо є позитивним і сотні мільйонів йдуть з Росії в Україну", - пише Вітренко.

Він також згадав газовий контракт між Україною і Росією.

"Так само не сподобалося ні Росії, ні її «бізнес-партнерам» в Україні, те, що наша команда змусила Газпром підписати контракт зі зобов’язанням «качай або плати”, причому на обсяги більші, ніж спочатку пропонував Газпром. Це зірвало плани тих в Україні, хто вже приготувався “заробляти” на “прямих поставках” російського газу. Адже якщо Газпром має платити за транзит газу навіть якщо він не використовує потужності, то він має включати ці витрати до вартості “прямих поставок”. Але тоді це не дає “заробити” посередникам. Іншими словами, посередники збиралися ділити з Газпромом майже 32 долари на тис.м.куб., а тут ці гроші мають йти по суті в держбюджет України", - сказав Вітренко.

Читати такожНафтогаз не купує дешевий газ для українців, тому що на ньому можна заробити - експертНагадаємо, раніше повідомлялося, Отто Ватерландер став виконавчим директором групи Нафтогаз. Разом з тим він збереже за собою посаду виконавчого директора з трансформації групи.

На сайті компанії повідомили, що Ватерландер буде відповідати за операційні та трансформаційні процеси в групі.

Серед іншого до його юрисдикції буде входити реалізація крос-функціональних процесів, впровадження нової операційної моделі та дивізіональної структури управління, і розробка баз даних процесів.

Новини заразКонтакти