Лікар розповіла, яка головна проблема в Україні з даними щодо хворих на COVID-19

Лікар розповіла, яка головна проблема в Україні з даними щодо хворих на COVID-19 / УНІАН

На думку Катерини Амосової, ситуація з коронавірусною статистикою в країні склалася цілком однозначна.

Лікар-кардіолог Катерина Амосова вважає, що ситуація в Україні зі статистикою cтосовно людей, які заразилися COVID-19, була і залишається складною з об'єктивних причин.

Свою думку медик висловила в інтерв'ю Главреду. "Говорити за відчуттями - це політиканство. У занижених цифрах є як суб'єктивні, так і об'єктивні причини. Суб'єктивні це обмежені можливості тестування та обмежений доступ до нього. Тобто, це те, про що я говорила – доступ до тестів не завжди є у тих, кому вони найбільше потрібні", ‒ заявила вона.

За словами Амосової, світова практика з приводу визначення статистики тих людей, які заразилися коронавірусом, в Україні не застосовувалася і незрозуміло, коли буде використовуватися.

Читати такожЛяшко заявив, що в України немає статусу розробника вакцини від коронавірусу

"Об'єктивні - діагностика на основі золотого стандарту ПЛР, яка визначає генетичний матеріал вірусу в носогорлі, в 30% може мати негативний результат. У світі кількість перехворілих оцінюють так: епідеміологи на науковій основі відбирають репрезентативні групи людей, які не хворіли точніше, не були вписаними у групу хворих на COVID-19, і визначають частоту виявлення у них антитіл. За цим показником оцінюють і близькість популяції до досягнення колективного імунітету. Згідно з класичною епідеміологією, його досягнення можливе, коли 60-70% матимуть такі антитіла. У нас подібні обстеження не робилися", - розповіла вона.

Амосова провела паралелі між Україною та Швецією і констатувала, що українцям дуже далеко до колективного імунітету до COVID-19.

"Однак є питання до інформативності такого підходу. У тій же Швеції, в якій була важка перша хвиля, до кінця літа відсоток людей з антитілами виявився менш як 10%. Однак, це може бути пов'язано з тим, що антитіла можуть визначатися не у всіх, хто був інфікований як у тих, хто переніс COVID-19 безсимптомно, так і у тих, хто мав симптоми, причому в цьому випадку концентрація антитіл може знижуватися після другого і третього місяця. Факт "зникнення" антитіл або зниження їх кількості у частини перенесли коронавірус через 2-4 місяці встановлений, проте залишається невирішеним питання – чи означає це, що у тих, хто перехворів, не зберігається імунітет. Тобто навіть правильно організовані дослідження безсимптомних людей не дають достатньої інформації в істинному стані речей. Якщо порівнювати зі Швецією, в Україні, швидше за все, перенесли інфікування ще менше людей і до колективного імунітету нам точно ще дуже далеко", - підсумувала вона.

Читати такожКоронавірус в Україні встановив антирекорд за кількістю жертв хвороби за добу

Коронавірус в Україні - що було раніше:

Новини заразКонтакти