Коротко:
Оголошений владою принцип "воюй або працюй" вже набув чинності. Згідно з ним, через систему "Оберіг" повістки на мобілізацію насамперед отримують військовозобов'язані, які не сплачують податків. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі у четвер.
"Цей принцип уже запроваджений. Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр "Оберіг", направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним. Відповідно, основа цього принципу уже втілена. Лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють", – сказав він.
Раніше у новорічному зверненні перед 2024 роком президент Володимир Зеленський вперше озвучив такий принцип. Він підкреслив, що в Україні не вийде просто ігнорувати війну: "ти або працюєш, або воюєш".
"Бо проти нас – найбільша у світі терористична організація. І очевидно, наскільки більше ми маємо робити, наскільки активніше робити, наскільки міцнішими мають бути наша єдність і боротьба", - заявив президент.
Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.
У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.
24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.
Нещодавно в ТЦК назвали крайній термін, коли обмежено придатні мають пройти ВЛК. Як відомо, військовозобов'язані зі статусом "придатний до військової служби" можуть бути призначені на будь-яку посаду у ЗСУ.
Також в ТЦК назвали умову, за якої в Україні можуть скасувати призовну мобілізацію. Як підкреслив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін, багато українців намагаються не помічати війну, вважаючи її "десь далеко".
Водночас, як раніше повідомляв Главред, у Верховній Раді таки визнали проблеми з мобілізацією. Там зізнались, що Україна не виконує план Генерального штабу щодо мобілізації до армії через сповільнення темпів поповнення військ, яке триває з серпня.
Інші новини про мобілізацію в Україні: