В Україні планують скоротити список професій, представниці яких повинні будуть стати на військовий облік як військовозобов’язані.
Зараз у цьому переліку є професії, які справді не знадобляться для Збройних сил України, зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич у Facebook.
Він нагадав, що ще навесні був прийнятий закон, який передбачає взяття на військовий облік як військовозобов'язаних жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену відповідній визначеній у списку Міноборони військово-обліковій спеціальності.
"Така норма була і раніше, але перелік визначав Кабінет міністрів України, однак КМУ є великим колегіальним органом, а іноді рішення потрібно приймати вже сьогодні", – написав Завітневич.
За його словами, у законі прописано, що цей перелік визначатиме Міністерство оборони.
"Але так сталося, що цей перелік юстувався, і коли він вийшов, ми побачили, що список дуже великий", – пояснив голова комітету.
Завітневич додав, що вони обговорили це питання з міністром оборони і вирішили, що список скоротять.
"Обговорили це питання з міністром оборони Олексієм Резніковим і дійшли згоди, що перелік буде переглянуто в бік зменшення та здорового глузду, бо там є професії, які дійсно не знадобляться Збройним силам та іншим військовим формуванням", – наголосив він.
В Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, в якому затверджено перелік галузей і професій для жінок, котрі зобов'язані перебувати на військовому обліку. Наказ №313 був зареєстрований в Міністерстві юстиції 3 грудня 2021 року.
Читайте такожВ Україні жінок зобов'язали стати на військовий облік: все, що потрібно знатиЗгідно з документом, на військовий облік повинні стати представниці 35 сфер діяльності, які охоплюють майже весь спектр ринку праці – від громадського харчування до банківської справи. Серед переліку, наприклад, є лікарі, юристи, журналісти, програмісти, соцпрацівники, працівники ресторанів та готелів, бухгалтери, діловоди, рекламники та багато інших.
Повний список професій, представниці яких повинні стати на військовий облік, доступний за посиланням.
В Міноборони пояснили, що указ виданий на виконання змін до закону про військовий обов'язок і військову службу від 30 березня 2021 року.
Спочатку потрібно з’ясувати, чи підлягає жінка військовому обліку – про це можна дізнатися у центрі комплектування упродовж 2022 року. Є вікові обмеження і обмеження щодо здоров'я.
Потрібно написати відповідну заяву і надати документи:
Після цього буде прийнято рішення, чи підлягає жінка обліку.
Штрафні санкції почнуть запроваджувати після 2022 року. Розмір штрафу для українок становитиме від 850 гривень, для підприємств – від 5500 гривень.