Гендерну тему, а також питання освітлення ЛГБТ і одностатевих шлюбів у шкільних підручниках прокоментував міністр освіти Сергій Шкарлет.
В інтерв'ю виданню Strana.ua він нагадав, що Україна вже приєдналася до "партнерства Біарріц" (міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх – ред.).
За його словами, Україна взяла на себе зобов'язання щодо забезпечення гендерної рівності та здійснить аналіз навчальних матеріалів на предмет дискримінації за різними ознаками.
"Наприклад, "мама мила раму" – може і тато раму мити. Тут скоріше мова йде про стереотипні ролі чоловіка і жінки в суспільстві і сім'ї. Мовляв, за жінкою – будинок, кухня, церква. Так не буде. Рівні можливості для чоловіків і жінок, хлопчиків і дівчаток", - підкреслив глава МОН.
На питання, чи почнуть в українських підручниках називати маму і тата "батьком 1" і "батьком 2", Шкарлет відповів: "Поки я такого не бачив. "Партнерство Біаріцц" курується офісом Першої леді України, Олени Зеленської, народними депутатами і т.д. Нам не ставили завдань з приводу "батька 1" і "батька 2", з приводу одностатевих шлюбів. У цій угоді йдеться про гендерні ролі".
Він також повідомив, що українські підручники вже переробляють з урахуванням вимог "Партнерства Біаріцц".
Читати такожБійка і напад на журналіста: у центрі Києва зійшлися через ЛГБТШкарлет додав, що особисто для нього висвітлення ЛГБТ в шкільних підручниках є "важким питанням: "Я терпима, толерантна людина. Більше нічого коментувати не буду".
Нагадаємо, раніше нардепи від Слуги народу Георгій Мазурашу і Олена Лис зареєстрували в парламенті законопроект №3917. Документом запроваджується в Україні адміністративну відповідальність за "пропаганду гомосексуалізму і трансгендеризму".
Законопроект спрямований проти проведення гей-парадів і покликаний захищати права прихильників сімейних цінностей.