В Україні у 2020-2021 роках істотно скоротиться виробництво цукру. Воно планується на рівні 1,2-1,3 млн тонн - це на 15% менше, ніж роком раніше.
Згідно з прогнозом Укрцукру, цього обсягу достатньо, аби задовольнити потреби українців.
"Враховуючи скорочення посівних площ і погодні умови, які можуть істотно вплинути на врожайність, оскільки вже зараз відомо, що пилові бурі пошкодили частину посівів у Тернопільській, Харківській і Кіровоградській областях, а центральні регіони страждають від впливу шкідників, виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн т. Це більш ніж на 15% менше, ніж роком раніше, проте це в повному обсязі може покрити потребу внутрішнього ринку", - пояснив аналітик НАЦУ Укрцукор Назар Михайловин.
Читати такожНазвана несподівана небезпека цукру
У першу чергу, вплив аномальних погодних умов на стан посівів відзначають аграрії Житомирської області.
"Ми посіяли 5400 га цукрових буряків. Посівну розпочали 29 березня та 7 днів успішно її завершили. Буряк вдало зійшов, посіви були у відмінному стані, а вже на початку травня пилові бурі видули 3300 га. Всю площу пересіяли знову цукровим буряком, але два тижні тому бурі знову знищили 700 га посівів", - заявив голова сировинного підрозділу Новомиргородського цукрового заводу Антон Ніколюк.
Раніше писав Главред, що в питанні, коли їсти солодке, аби воно не відклалося в жир – медики однозначні: цукор краще вживати з ранку. Причому чим раніше – тим краще. Чим раніше з'їв солодке, в якому міститься цукор, тим більше залишається часу у організму, щоб ці калорії спалити.