Рано вранці в четвер, 23 вересня, в Україні стався землетрус. Сила підземних поштовхів склала 4,3 бала за шкалою Ріхтера.
Підземні поштовхи відчувалися в Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернівецькій областях, повідомляє Німецький науково-дослідний центр геологічних наук (GFZ).
Епіцентр землетрусу знаходився неподалік Чорткова в Тернопільській області в районі річки Дністер. Поштовхи були зафіксовані на глибині 10 км, практично на кордоні Тернопільської та Івано-Франківської областей.
Повідомлень про руйнування і жертви поки немає.
За даними Головного центру спеціального контролю, землетрус стався о 6:17 за київським часом. Землетрус відчувався людьми на відстані близько 100 км.
"За класифікацією землетрус відноситься до помірних, відчувається людьми всередині приміщення. Предмети, які висять, сильно коливаються. Картини зсуваються з місця. Відчутні коливання схожі з коливаннями, утвореними падінням важких предметів всередині будівлі", - йдеться у повідомленні.
19 вересня стався землетрус в Донецькій області. Його магнітуда склала 3,3 бала. Епіцентр підземних поштовхів знаходився в Добропільському районі.
8 вересня о 16:32 у селі Брестів Мукачівського району Закарпатської області стався землетрус. Підземні поштовхи були магнітудою близько 2,5 бала.
8 червня на Івано-Франківщині стався землетрус. Тоді підземні поштовхи були зафіксовані вимірювальними приладами сейсмічної станції Карпатського регіону в селі Пасічна Надвірнянського району. Магнітуда поштовхів склала близько 2,6 за шкалою Ріхтера.
4 червня підземний поштовх магнітудою близько двох балів зафіксували у селі Манява Богородчанського району - там, зокрема, розташований відомий старовинний Манявський скит, а поруч – улюбленець туристів Манявський водоспад.
Експерти кажуть, що землетруси в Карпатах пов'язані з рухом літосферних блоків. Прикарпаття - це шестибальна зона, де можуть відбуватися великі землетруси, які відчуватимуться з інтенсивністю в 6 балів за 12-бальною шкалою.