"Є положення Закону Про Конституційний уд, там вказується, що головою Конституційного уду є особа, яка обирається серед суддів КСУ. Таким чином, якщо особу відсторонено від виконання обов'язків судді Конституційного суду, автоматично це означає, що вона не може виконувати обов'язки Голови Конституційного суду", - заявила депутат.
Також депутат нагадала Олександру Тупицькому про українське законодавство.
"Справа в тому, що президент керувався положенням кримінально-процесуального кодексу. Це положення не оскаржене на відповідність Конституції, сам указ не оскаржений на відповідність закону. Якщо цей указ комусь не подобається - є суд, і цей указ в судовому порядку може бути оскаржений", - сказала депутат, передає телеканал Україна 24.
Справа Тупицького - про що раніше повідомляв Главред:
Президент України Володимир Зеленський за підсумками позачергового засідання РНБО 29 грудня підписав указ про тимчасове відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького від виконання своїх обов'язків через те, що суддя став фігурантом кримінальної справи. Тупицький відсторонений президентом на 2 місяці.
28 грудня голова КСУ Олександр Тупицький був викликаний на допит до Генпрокуратури з метою вручення йому підозри у справі про приватизацію зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Тупицький на виклик не з'явився, після чого Офіс генпрокурора звернувся до президента Володимира Зеленського з клопотанням про тимчасове відсторонення судді від займаної посади у зв'язку з кримінальним провадженням.
5 січня в КСУ провели засідання і зробили заяву про те, що Зеленський не мав права на відсторонення Тупицького. Згідно з версією інстанції, відсторонити голову Конституційного суду можна тільки в разі відсторонення судді, його затримання або взяття під варту.