Наша країна сміливо може розраховувати на солідарність ЄС у питанні якнайшвидшого отримання довгоочікуваної вакцини від коронавірусу, йдеться в листі президента Європейської Ради Шарля Мішеля і президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн президентові України Володимиру Зеленському.
У листі вказується, що ЄС робить кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин.
Основною темою листа стали підсумки 22 саміту Україна-ЄС, який відбувся 6 жовтня 2020 року в Брюсселі.
У листі на ім'я Зеленського йдеться про кроки, зроблені Європейським Союзом для виконання домовленостей, досягнутих під час саміту, а також намічений план взаємодії на поточний рік. Лідери інститутів ЄС висловили сподівання, що 2021 рік у відносинах України та ЄС буде таким само насиченим, як і попередній.
Шарль Мішель і Урсула фон дер Ляєн відзначають, що в цьому році розпочнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію. Планується поглиблення галузевого співробітництва, зокрема в цифровій та екологічній сферах. Готується до підписання вже найближчим часом угода про Спільний авіаційний простір. Розпочато роботу попередньої оцінювальної місії ЄС у контексті майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.
Читати такожУкраїнці зненавиділи локдаун і не хочуть колоти вакцину: соцопитування
Європейські лідери підкреслюють, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19. Минулого року виділено 190 млн євро, які були спрямовані, зокрема, на придбання медичного обладнання, і перший транш макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро. Інститути ЄС готові співпрацювати з Україною над виконанням критеріїв для надання другого траншу макрофінансової допомоги.
Зазначається, що Євросоюз готовий до подальшої співпраці, зокрема в питаннях, що стосуються боротьби з корупцією та судової реформи.
Також Президенти Європейської ради та Європейської комісії підтвердили рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, Нормандського формату переговорів, а також дипломатичних зусиль України в контексті незаконної анексії Криму.