Чорнобиль є символом того, що життя завжди перемагає. Зараз у зоні відчуження розвивається туризм і енергетика, починається ремонт доріг. Настав час говорити про нове життя для Чорнобиля, переконаний заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
«Сьогодні спільно з президентом України Володимиром Зеленським та Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі побували на мультимедійній виставці «Чорнобиль. Подорож» на столичному ВДНГ. Прямо тут, у павільйоні №1, можна потрапити до самої зони відчуження, навіть дослідити її. Все – завдяки сучасним технологіям», - розповів Тимошенко.
Виставка запрацює у відкритому режимі після завершення карантину. Тут можна знайти архівні світлини часів аварії, почути і побачити історії свідків катастрофи. Після столиці експозиція помандрує до Чорнобиля.
«Окрім фокусу на трагічних наслідках, через 35 років після Чорнобильської катастрофи за ініціативи Офісу президента розпочинається новий етап в історії зони відчуження. Україна працює над тим, щоб ця територія стала не місцем забуття, а точкою розвитку», - каже Тимошенко.
У зоні вже працює перша сонячна електростанція Solar Chernobyl, є великий потенціал для науково-дослідних експедицій та розвитку туризму, кіновиробництва. У планах також розбудувати сучасний КПП з музеєм, місця відпочинку. Над проєктом працює ціла команда.
«Поступово Чорнобиль стає одним із туристичних магнітів України. Символом того, що людство здатне відновлюватись, якщо робитиме висновки із власних помилок», - наголосив Тимошенко.
Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко повідомляв, що в Чорнобильській зоні вперше з часів аварії за програмою Володимира Зеленського «Велике будівництво» відремонтують основні дороги, зробивши їх по-європейські якісними.