Європейський Союз офіційно визнав, що сертифікати вакцинації України від COVID-19, дані про які знаходяться в електронному додатку Дія, відповідають всім вимогам Європи. Завдяки цьому українці отримають можливість безперешкодно подорожувати європейськими країнами, як це було до епідемії коронавірусної інфекції.
"ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку Дія відповідають європейським. Українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія", - повідомляти пресслужба МОЗ.
Також у повідомленні зазначено, що у п'ятницю, 20 серпня, відбудеться брифінг представників Міністерства цифрової трансформації, Міністерства охорони здоров'я та Євросоюзу, на якому розкажуть, як все працюватиме, і коли громадяни України зможуть їздити до Євросоюзу в туристичних цілях за допомогою сертифікатів в додатку Дія.
COVID-сертифікат (паспорт, - ред.) – це документ, який з 1 липня діє у всіх країнах ЄС і Шенгенської зони. Діє три види сертифікатів, до яких вноситься інформація про вакцинацію людини, перенесення нею COVID-19 і дані про негативний тест на коронавірус. Документи розроблені для того, щоб спростити поїздки в умовах коронавірусної епідемії.
Одночасно з Брюсселем COVID-паспорти запустила і Україна. Це документ в додатку Дія, в якому міститься інформація про вакцинацію людини, дані щодо ПЛР-тестування і відомості про те, чи перехворів українець на коронавірус.
14 липня посли країн Євросоюзу ухвалили рішення про те, що вони рекомендують внести Україну до списку "зелених" країн, громадянам яких дозволено в'їжджати на територію європейських держав з метою туризму.
Віцепрезидент Єврокомісії з міжвідомчих відносин Марош Шефчович наступного дня зазначив, що Європа також повинна визнати і українські коронавірусні паспорти.Читати такожНа туристів з України очікують проблеми при в'їзді до ЄС: у МОЗ зробили заяву про COVID-паспорти
15 липня Євросоюз офіційно відкрив кордони для українців. Туристам з України дозволили в'їжджати до Європи на підставі сертифіката вакцинації або наявності негативного тесту на COVID-19. Однак рішення про те, чи пропускати українців, кожна країна приймає окремо виходячи зі своєї епідемічної ситуації. Тому Київ домовляється щодо цього питання з кожною державою.