Відомий український лікар розвінчала міф про перехід за зимовий час. На думку доктора медичних наук Катерини Амосової переведення годинників не так впливає на наш організм, як шкідливі звички і неправильний спосіб життя.
"З точки зору медицини, я б не драматизувала, так як серйозної шкоди для здоров'я я від цього не бачу. Мені взагалі здається, що зміна біоритмів через переведення годинників - це не більше, ніж міф. І про якусь шкоду для здоров'я в основному говорять люди, які і так не дотримуються здорового способу життя – самі засиджуються допізна, мало рухаються, курять, неправильно харчуються. Тому я впевнена, що людина спочатку повинна налагодити все це - тоді вона отримає набагато більше користі для організму, ніж від переведення годинників", - сказала в коментарі Главреду Амосова.
Читати такожСкасування переходу на літній час: в Україні назвали умову
Медик зазначила, якщо переведення годинників хоч трохи допоможе економіці України, то нам не варто відмовлятися від переходу на зимовий і літній час.
"Для початку треба подивитися, як з переведенням годинників роблять розвинені країни, в яких дуже висока система громадського здоров'я. Країни Західної Європи, країни Скандинавії і США переводять час, так як їх турбує економічна складова. Тому копіювати їх варто, якщо це хоча б трохи допоможе нашій економіці. І в даних умовах я це підтримую", - резюмувала Амосова.
Зазначимо, зараз в Україні перехід на зимовий і літній час відбувається згідно з постановою Кабінету міністрів України № 509 від 13.05.1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".