Таку думку висловив радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович в інтерв'ю Politeka.
"Той комплекс угод і ті пропозиції, які ми пропонуємо, вони дають золотий міст Росії на відхід. Причому не просто вихід, а вихід зі збереженням обличчя, скасуванням санкцій за Донбас – це блискучий вихід для них. Але вони на це не йдуть", – зазначив він.
Арестович додав, що Росія не хоче виходити з переговорного процесу, але при цьому уникає реалізації мирних ініціатив щодо Донбасу.
"Іноді виникає відчуття, що їм потрібен процес, а не результат, що вони чогось чекають", - зазначив він.
На думку Арестовича, на даний момент у Києва немає підстав для переходу до умовного плану "Б", оскільки і план "А" діє: "нормандський" і "мінський" формати працюють – по міліметру, але проблемні питання розв'язуються.
Радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ також додав, що ключ до вирішення конфлікту на українському Донбасі знаходиться в руках у Путіна.
Україна пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей на початку 2021 року. Це необхідно для проведення там місцевих виборів 31 березня.
5 листопада в Москві та "ДНР " відповіли на пропозицію України щодо Донбасу. Зокрема, в РФ заявили, що чекають пропозицій української делегації в письмовому вигляді.
25 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що на даний момент немає передумов для прямих переговорів з главою РФ Володимиром Путіним. Розмова відбудеться в тому випадку, якщо виникнуть проблеми з організацією зустрічі радників лідерів країн нормандського формату. При цьому глави двох держав повинні вести діалог про врегулювання російсько-українського конфлікту.
29 грудня в Кремлі заявили, що хотіли б нормалізувати відносини з Києвом, і оцінили шанси на можливі контакти між президентами Росії та України - Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.
За словами прес-секретаря російського лідера Дмитра Пєскова, "для розмови на вищому рівні щонайменше повинні дозріти передумови". При цьому він зазначив, що в Кремлі поки "не бачать і не чують" політичної волі до нормалізації двосторонніх відносин.