Політолог, директор аналітичного центру " Третій сектор» Андрій Золотарьов спрогнозував подальші взаємини Росії та України.
Зокрема, під час чату на Главреді йому поставили запитання: "Коли РФ від нас відстане і буде займатися своїми клозетами?»
«Ніколи. Нинішня Україна активно використовується у внутрішньополітичному російському дискурсі – мовляв, " хочете, щоб було так само «як в Україні?». У Росії повно своїх проблем. Є фасад – Москва, Петербург та Єкатеринбург – міста, які живуть непогано. Але є й російська глибинка, де проблеми не тільки з клозетами, але і з усім іншим», – пояснив експерт.
При цьому він підкреслив, що імперська ідея Росії нікуди не поділася.
Читати такожПутін віддасть Донбас, якщо Зеленський піде на головну умову Кремля - експерт"Як Мексика приречена жити поруч із США, так і Україна приречена жити поруч із Російською Федерацією. І ми – в зоні геополітичних інтересів Росії. Що від нас вимагається в такій ситуації? Правильною відповіддю було б побудувати економіку, суспільство і, в цілому, таку країну, в якій хотілося б жити і з якої не бігли б люди. Це була б найкраща відповідь", – вважає Золотарьов.
Але поки українців наводять як приклад у якості "Острів невезіння»: "що вони не роблять, не йдуть справи".
«До того ж, час від часу ми самі даємо прекрасні приводи, щоб інші могли говорити: "Ви що, хочете, щоб було як в Україні? Тоді підтримуйте опозицію". Тобто це активно використовується для легітимації російської влади. Тому українська тема з російських новин не зникне ніколи", – упевнений аналітик.
І зміна президента РФ на іншу політичну фігуру тут не допоможе, додав він.
"Навіть якщо припустити фантастичний варіант – замість Путіна прийде до влади хтось інший, навряд чи його політика буде сильно відрізнятися. Той же Навальний – подивіться на його ставлення до українського питання. У чому він краще? Російська опозиція така ж великодержавна, як і влада», – констатував Золотарьов.
Раніше експерт пояснив, чому розпад Росії невигідний Україні. Розвал Росії цілком імовірний – але цей сценарій не в інтересах України, пояснив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса.