В американський Сенат внесли законопроект, який на законодавчому рівні закріпить надання Україні стратегічної допомоги.
Україна вітає ініціативу групи сенаторів США збільшити підтримку Україні у сфері безпеки, зокрема, призначити спеціального представника.
Як йдеться в заяві пресслужби Офісу президента, в американський Сенат внесли законопроект, який на законодавчому рівні закріпить надання Україні стратегічної допомоги.
"Україна високо цінує ініціативу групи американських сенаторів, що представляють як Демократичну, так і Республіканську партії, про допомогу нашій державі у сфері безпеки та стратегічної підтримки. США є стратегічним партнером України, тому завжди раді можливості для зміцнення українсько-американських відносин і поглиблення співпраці, зокрема в секторі національної безпеки", — сказано в заяві.
В ОП зазначили, що можливе збільшення фінансування оборонної сфери України "допоможе поліпшити підготовку, озброєння і матеріально-технічне забезпечення військових і прискорить перехід української армії на стандарти НАТО".
Закону про партнерство з Україною у сфері безпеки (Ukraine Security Partnership Act) є двопартійною ініціативою, його розробники – республіканці Джим Ріш, Роб Портман, Джон Баррассо і демократи Боб Менендез, Кріс Мерфі і Джин Шахін.
протягом наступних п'яти років щорічно доповідати в Конгресі про надану Україні дипломатичну підтримку;
спільно з європейськими країнами створити робочу групу по Україні;
призначити Спеціального посланника Держдепу з питань України, який стане посередником США в нормандському форматі і сприятиме діалогу між країнами Чорноморського регіону;
щорічно виділяти 300 млн доларів на військову підтримку України (у тому числі летальну зброю), а також окремо від цього - ще 4 млн на тренування українських військових;
через Держдеп і Пентагон розробити план потреб ЗСУ для надання їм підтримки та рекомендацій;
прискорити процедуру передачі Україні військових товарів і закликати країни-партнери вчинити так само.
Також в Офісі глави держави вітають можливе призначення спеціального представника США для участі в переговорах у нормандському форматі для досягнення миру на Донбасі.
Відносини України і США - про що раніше повідомляв Главред:
Президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб глава Білого дому Джо Байден приєднався до переговорів у нормандському форматі.
Президент США Джо Байден заявив, що офіційний Вашингтон ніколи не визнає окупований Крим територією Росії. Штати продовжують працювати над тим, щоб притягнути РФ до відповідальності за її зловживання і агресію щодо Києва. США шанують мужність учасників Революції 2014 року і вірять у прагнення України до мирного і демократичного майбутнього.
Президент Володимир Зеленський подякував лідеру США Джо Байдену за підтримку України та невизнання російської анексії Криму. Він запевнив, що українці високо цінують підтримку американської держави.