ЗМІ: У керівника внутрішньої безпеки ДПСУ знайшли 13 земельних ділянок, нову квартиру і Tesla

/ Фото: ДПСУ

Малюгу підозрюють у незаконному збагаченні ще з часів, як він був митником.

Керівник Управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України Володимир Малюга публічно не декларує свої статки вже кілька років поспіль, оскільки таку секретність з метою, нібито, безпеки службовця передбачає його посада, пише Парламент.ua.

Водночас за роки війни посадовець значно покращив своє матеріальне становище, ховаючи усі статки у своїх численних родичів. Про це свідчать дані з Реєстрів, які дослідила редакція.

Журналісти нагадують, що у ДПСУ Малюга опинився лише у 2023 році. До цього часу він очолював департамент внутрішньої безпеки Державної митної служби. І тоді його звільнення з митниці відбулося на хвилі гучного скандалу, пов’язаного з «чорним» експортом зерна, контрабандою сигарет та інших товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Зрештою тоді полетіли голови усього найвищого керівництва Держмитниці й Малюга був серед них, пишуть журналісти.

Які статки тоді будучи митником заробив Малюга та яким шляхом збагачувався тепер досліджуватимуть уже профільні правоохоронні органи.

У матеріалі вказується, що дещо з «нажитого» за роки «митної служби» вдалося встановити шляхом аналізу даних з Реєстрів, як самого Малюги, так і його найближчих родичів.

Тож, у 2023 році Малюга став власником одразу двох земельних ділянок, загальною площею близько 3 га.

Та більшість активів, автівок та нерухомості, що з’являлися у родині Малюги після його «митної» каденції, оформлені не на нього, пояснюють автори матеріалу.

Зокрема, його друга дружина Ольга Малюга у вересні 2022 року - вже теж під час повномаштабної війни - стала власницею Тесли Модел 3 (2020 р.в). Також з кінця 2022 року вона стала бізесвумен, отримавши посаду директора ТОВ «ТЕОЛАРІС», що займається здачею в оренду нерухомого майна.

Син Малюги від першого шлюбу - Михайло у 2023 році став власником одразу 9 земельних ділянок та будинку у Львові площею 253,8 кв. м. І ці активи були записні на нього нібито під виглядом спадщини. Сумнівність легальності походження цього майна обумовлюється ще й тим, додають журналісти, що жоден інший член родини (і рідний брат Михайла, зокрема) у цей проміжок часу ніякої спадщини ні від кого не отримували. Крім того, цей самий син посадовця у 2023 році став ще й власником мотоцикла «Хонда».

Колишня дружина ексмитника Катерина у 2023 році отримала в подарунок місце для паркування у Львові, а у 2022 році вона стала власницею квартири - теж у Львові - загальною площею 82,9 м. кв.

Окремі активи Малюги, придбані, зокрема, з 2020 по 2022 рр. записані і на тестя, і на сестру дружини, і на інших - ще більш дальніх родичів посадовця. Це переважно нерухомість та земля.

Темпи накопичення статків ексмитника, очевидно, не відповідають розмірам його офіційних доходів. Оскільки заробітна плата співробітників ДМС, згідно з публічними заявами колишнього в.о. голови Служби В’ячеслава Демченка, склалала від 9 до 17 тис. грн.

Зауважується, що нещодавно СБУ затримала підлеглого Малюги (начальника групи внутрішньої безпеки відділу внутрішньої та власної безпеки Непрелюка Ю.А.) на організації незаконного переправлення осіб через державний кордон Україн. І стверджувалося, що «за оперативними матеріалами, власне, Малюга координував роботу «каналів переправи» ухилянтів за кордон у різних прикордонних областях України»

Раніше через статки записані на родича - рідного брата - підозру від НАБУ отримав колишній заступник голови ОП Андрій Смірнов. За обвинуваченням у незаконному збагаченні наразі йому вже обрано запобіжний захід у вигляді 10-мільйонної застави.

Новини заразКонтакти