Про нові правила благоустрою, які планується запровадити в Україні, розповів член містобудівної ради Києва, архітектор Станіслав Дьомін.
Нові правила ускладнять зміни в зовнішньому вигляді будинку, в той же час вони містять певні складнощі, які стосуються погоджень установки кондиціонерів, підкреслив він в ефірі каналу Україна 24.
Архітектор вважає, що сама ініціатива є позитивною, проте вона вихоплена із загального контексту, тому що проблема організації вуличного фасаду є комплексною.
"Її не можна розглядати у відриві від благоустрою вулиці цілком: вивіски, фасадне освітлення, кондиціонери, балкони. Все це є частиною вулиці. І якщо ми беремо якусь вулицю і приводимо її до ладу, то потрібно працювати одночасно і з благоустроєм самої вулиці, і фасадів будинків", - говорить він.
Торкаючись питання регулювання благоустрою зовнішнього вигляду будинків і вулиць, експерт нагадав, що чинне законодавство передбачає багато різних суб'єктів управління — від комунальних, до персональних.
Читати такожСотні тисяч під загрозою штрафів: як українців змусять платити за кондиціонери
"На сьогоднішній день в першу чергу потрібно вирішити проблему створення якоїсь стадії планування і проектування, яка допоможе комплексно підійти до благоустрою, створити паспорт вулиці як єдиного об'єкта, а місту видавати певні умови і обмеження, в яких будуть прописані всі вимоги і приписи, які дозволять далі регулювати питання", — додав Дьомін.
У свою чергу інженер-проектувальник Дмитро Макагон заявив про те, що безладно вивішені кондиціонери на балконі — незаконні.
"Естетично - це погано. Архітектор задумував один вид фасаду, а люди самовільно його змінюють. Це ще й пошкодження фасаду, пошкодження його герметичності. Туди може потрапляти вода", - сказав він в ефірі 1+1.
Насправді, крім естетики дуже багато нюансів. Змінювати фасад самовільно не допускається, за існуючими законами. Втім, це не карається, тому всі це роблять.
Пояснюється, що варто встановлювати кондиціонери централізовано, на однаковій відстані, а також закривати спеціальними гратами. Тоді і фасад не спотворюється.
Спеціаліст називає ще кілька способів, які він сам використовує під час проектування будинків.
"Ставте зовнішній блок на території, яка вам належить. Фасад вам не належить, А балкон належить. Чому б, наприклад, не поставити на підлозі. Це в принципі не займе багато місця. Крім того, естетика будинку залишиться такою, якою вона повинна бути", — говорить Макагон.
Читати також1700 гривень за конденсат від кондиціонера: українцям придумали новий штраф
Слід зауважити, що цей варіант підходить для тих, у кого відкритий балкон. В Європі частіше використовують інший спосіб. Так, там на фасадах будівель немає білих коробок. "Разом з тим у дворах видно кондиціонери. Зате за фасади, які виходять на вулицю, місто так би мовити бореться", — пояснив інженер.