Завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України Сергій Вербицький розповів, чому землетруси в Україні стали частіше фіксувати.
"З одного боку, це аномалія, а з іншого боку, як тільки почали розвиватися сейсмічні спостереження, розширюватися мережі, таких аномалій чомусь почало з'являтися досить багато. Тобто нібито статистично збільшилася кількість землетрусів. Це жарт. Але ми дійсно почали реєструвати більше малих землетрусів, які раніше не реєструвалися. І ось з'явилися землетруси і біля Львова, і біля Новодністровська, і в Кривому Розі", - повідомив Вербицький в інтерв'ю НВ.
Експерт пояснив, що землетруси є і на платформній частині України, хоча колись вважалося, що вона асейсмічна.
Читати такожДва землетруси за добу: українців попередили про небезпеку
"Виявилося, що вони весь час були. Просто їх ніколи не фіксували, в статистику вони не входили. Але це тектоніка, це рух тектонічних плит, земля дихає, живе. Такі речі відбуваються весь час. Просто ми зараз стали це фіксувати. Хорватські землетруси теж є тектонічними. Рухається плита в Хорватії - значить, вона буде і тут десь рухатися. Хоча і безпосередньо не скажеш, що вони пов'язані", - розповів фахівець.