В українських підприємств є два тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі. Зокрема, їм потрібно переорієнтуватися на інші ринки, в іншому випадку вони стануть токсичними.
Таку думку озвучив експерт з міжнародної політики Тарас Семенюк в ефірі телеканалу Апостроф, повідомляє УНІАН.
Штати вже відновили санкції проти 9 ключових білоруських компаній, які підозрюються у фінансуванні режиму Лукашенка. Це Білнафтохім, Білнафтохім США, Нафтан, Білоруський нафтовий торговий дім, Білшина, Гродно Азот, ГродноХімволокно, ВАТ Лакокраска, ВАТ Полоцьк-Скловолокно.
“А яка ж буде реакція українських підприємств, які співпрацюють з цими дев'ятьма компаніями? Очевидно, вони повинні переорієнтуватися на інші ринки, інакше стануть токсичними", - заявив експерт.
21 червня міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу розроблять проміжний список санкцій щодо фізичних та юридичних осіб Білорусі. Найімовірніше, європейський санкційний список буде ідентичний американському. А в липні санкції проти режиму Лукашенка ймовірно будуть і далі розширені.
За словами Семенюка, Україна повинна якнайшвидше запровадити ідентичні санкції проти Мінська, інакше вітчизняні підприємства, які співпрацюють з білоруськими, потраплять під так звані вторинні санкції. Зокрема, це блокування валютних рахунків та інші заходи проти компаній, які торгують з підсанкційними білоруськими підприємствами, надають їм транспортні послуги або є їхніми підрядниками.
Україна поки що запровадила обмеження щодо польотів: закрила свій повітряний простір для білоруських літаків і припинила авіасполучення з країною. Економічні санкції поки лише обговорюються. Не виключено, що одразу після ухвалення санкцій ЄС український уряд приєднається до них, тому українському бізнесу слід готуватися до цих змін.
"В українського бізнесу є два тижні на підготовку до економічних санкцій проти Білорусі", - резюмував Тарас Семенюк.