В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив про наявність всередині України протидії тиску на російський Газпром з метою перенесення точок передачі газу для європейських покупців із західного на східний кордон України, розблокування експорту газу з Росії незалежними компаніями, а також експорту з Центральної Азії.
"Для України це вигідно, оскільки створює додатковий попит на потужності української ГТС для транзиту газу до Європи, а також знижує ціну газу на українському оптовому ринку до рівня експортного паритету, що підвищує конкурентоспроможність її економіки. Питання десятка мільярдів доларів для України", - написав Вітренко на своїй сторінці в Facebook.
Він вважає, що Росія на політичному рівні блокує всі вигідні для України дії на ринку газу, і тепер її позиція активно підтримується силами всередині країни.
"І ось зараз на допомогу політичному керівництву Росії приходять агенти в Україні. (...) Сумно спостерігати, як зараз відкриті російські агенти і вже навіть "консерви" запускають хвилю обурення щодо моїх слів про необхідність тиску на Газпром (...)", – зазначив глава Міненерго.
Читати такожКубометр за 12 гривень: у Кабміні натякнули на нове підвищення тарифів на газ"Якщо хтось "раптово" подумав, що це погано і непатріотично, то тоді він повинен вимагати заборони транзиту російського газу через Україну і заборони імпорту газу російського походження в Україну", – підкреслив Вітренко.
"Нагадаю, вже багато років, у тому числі за президентства Порошенка і прем'єрства Яценюка і Гройсмана, Нафтогаз та інші українські компанії на європейському ринку купують газ у європейських компаній, які, у свою чергу, купують газ у Газпрому”, - додав в. о. міністра енергетики.
Зазначимо, що в партії Європейська солідарність назвали заяву Вітренка про плани уряду відновити експорт газу з Росії доказом намірів вищого політичного керівництва держави повернути країну в енергетичну залежність від РФ.
"Провокація з невмотивованим підвищенням ціни на газ ставила за мету обґрунтувати повернення України в газову кабалу Кремля", - йдеться в заяві партії в Facebook.
Читати такожВідновлення поставок газу з Росії в Україну: експерт сказав, що потрібно зробитиУ політсилі вважають, що метою цих планів є стратегічний розворот України від Заходу в бік Росії.
"У цій критичній ситуації українська влада поспішає (президенту РФ Володимиру, - ред.) Путіну на допомогу", – зазначають у партії.
У Євросолідарності назвали "червоною лінією" неприйнятність відновлення експорту газу з Росії .
"Україна вже більше п'яти років не купує газ в Росії, і наша енергетична незалежність від агресивної імперії є одним з головних досягнень минулого десятиліття. Відступити від цього-значить капітулювати перед Росією", - підкреслили в ЄС.