Розв'язання проблеми Донбасу і Криму: Зеленський зробив Байдену несподівану пропозицію

Зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" / Reuters

Президент закликав США вплинути на переговорний процес щодо Донбасу.

Новообраний президент США Джо Байдена може приєднатися до участі в «нормандському форматі» (Україна, Німеччина, Франція і РФ), заявив президент України Володимир Зеленський.

Як сказав він в інтерв'ю американському виданню Axios, можливе створення паралельного переговорного формату за участю США і РФ, в якому піднімалося б питання і щодо тимчасово окупованого Криму.

Президент нагадав, що з часу останньої зустрічі лідерів «нормандського формату» пройшло більше року і серйозних кроків вперед немає.

За його словами, Росія не хоче просування цього процесу на умовах Києва і наполягає на федералізації України.

“Ослаблення української центральної влади, збереження так чи інакше сепаратистів - я розумію, що вони роблять. Ми бачили це в Придністров'ї - той же ефект», - підкреслив він.

На його думку, якщо ситуація буде розвиватися в цьому ж напрямку, "нормандський формат" може бути вичерпаний.

Зеленський додав, що хотів би, щоб такий потужний світовий гравець, як США, вплинув на переговорний процес щодо Донбасу.

"Я дійсно хотів би залучити президента Байдена до "нормандського формату". Я готовий йти на все, щоб домовитися з президентом Сполучених Штатів і з «нормандською четвіркою». Мені здається, що це може посилити переговори. Я також говорив відверто нашим європейським партнерам: якщо це не буде працювати і якщо не будуть всі проти, Я не бачу великої проблеми, щоб робити паралельно з нормандським форматом ще один формат, де обов'язково повинні бути США і Росія», - повідомив він, зазначивши, що це міг би бути «паралельний кейс», і «це не означає, що ми ставимо хрест на «нормандському форматі».

Читати такожПідключення до переговорів США: у РФ назвали умову розширення "нормандського формату"Однак, за словами Зеленського, є питання, які в "нормандському форматі" не стоїть на порядку денному і не піднімаються, а саме: "що робити з Кримом?».

"Коли я приїхав на першу зустріч нормандського формату, я не розумів, чому ми не говоримо про Крим. Всі партнери сказали, що Крим не є аджендою. І це була домовленість ще з колишнім президентом (Петром Порошенком - ред.). Тоді я запитав партнерів і Росію: "Назвіть той майданчик, де є адженда говорити про Крим. Або ви хочете сказати, що ми повинні поставити хрест на Криму і не згадувати, що це наша територія? Я, як новий президент, цього не можу собі дозволити. Не хочу. І я це ніколи не прийму", - додав Зеленський.

Нормандські переговори – новини:

Автор: Олексій Тесля
Новини заразКонтакти