Політолог пояснив, як прихід Байдена до влади вплине на Україну

Джо Байден допоможе Україні тиснути на Росію / Фото Reuters

США під керівництвом Байдена чинитимуть більший тиск на РФ, переконаний політолог.

У 2021 році відносини України з Китаєм майже не зміняться. Що ж стосується змін відносин України з суперником Китаю, США, то тут навпаки можна сподіватися на їх налагодження, заявив директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Дипакадемії МЗС, політолог Григорій Перепелиця.

"Китай втілюватиме свою глобальну програму "Один пояс - один шлях", але Україна фактично залишається за її межами. Хоча це для нас не добре і не погано, тому що ми не входимо в поле китайських інтересів у Східній Європі», - розповів політолог у коментарі Главреду.

За його словами, китайська експансія, спочатку економічна, а потім - політична, нічого доброго нам не принесе. Основні технології, які цікавили Китай в Україні, вони вже від нас вивезли.

«Єдина проблема, яку продовжить вирішувати Пекін в Україні наступного року, буде пов'язана з Мотор Січчю і саме від цього залежатиме поглиблення українсько-китайських відносин», - зазначив політолог.

Що ж стосується змін відносин України з суперником Китаю, США, то тут навпаки можна сподіватися на їх налагодження, переконаний Перепелиця.

«Очевидно, що Джо Байден поверне Україну в зону стратегічних інтересів США. А це означає, що США будуть уважнішими до питань національної безпеки України, тобто чинитимуть більший тиск на РФ, який в період президентства Дональда Трампа був менш відчутним для Кремля. Також відбуватиметься і посилення фінансової допомоги Україні, включаючи й військову", - зазначив експерт.

Перепелиця підкреслив, що ще однією перспективою на 2021 рік може стати зближення України з НАТО, оскільки другим стратегічним пріоритетом зовнішньої політики Байдена, як він сам заявляв, є відновлення євроатлантичної солідарності, яка була порушена непередбачуваною політикою Трампа.

"Безумовно, завдання Байдена полягає у зміцненні Альянсу, оскільки його позиції були значно послаблені й внутрішніми суперечностями, і військово-політичною ситуацією, зокрема, в Чорноморському регіоні. І, очевидно, США повернуться саме сюди як до одного з пріоритетних напрямків. Для нас це означатиме збільшення військової присутності у вигляді кораблів у Чорному морі, розширення спільних навчань, щоб утримати РФ від її реваншистської політики", - резюмував експерт.

Відносини України та США - про що йшлося раніше:

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти