Щоб отримати максимальну вигоду від установки теплового насосу, необхідно враховувати як кліматичні умови регіону, так і взяти до уваги особливості об'єкта (будинка і, якщо він є, навколишнього участка). У цій статті ми розглянемо, як правильно підібрати тепловий насос, створити комфортні умови у вашому будинку та мінімізувати витрати на електроенергію у процесі експлуатації системи.
Повітряні (аеротермальні) теплові насоси
Агрегати витягують тепло з навколишнього повітря, тому відрізняються невисокою вартістю, простим монтажем та можливістю експлуатації у квартирах та котеджах без доступу до ділянки землі.
Купуючи систему «повітря-вода» або «повітря-повітря» для експлуатації в Україні важливо звернути увагу на діапазон робочих температур. Є агрегати, які будуть енергоефективні за нормальної температури джерела не нижче -7 - -15 градусів, тобто розраховані на встановлення у тепліших регіонах. Для північних широт краще вибирати інверторні низькотемпературні моделі, які добре обігрівають приміщення при -25 - -30℃.
Грунтові (геотермальні) теплові насоси
Ці агрегати черпають теплову енергію з ґрунту на глибині кількох метрів — там земля стабільно позитивної температури, що забезпечує неймовірну стабільність енергоефективності агрегату навіть у найхолодніші зими.
Важливо відзначити, що монтаж системи «ґрунт-вода» вимагає суттєвих інвестицій — для цього потрібно бурити свердловини на значну глибину для вертикальної установки або піднімати шар землі по площі навколо будинку, щоб закопати зовнішній контур у горизонтальному положенні.
Водні теплові насоси
Цей тип теплонасосів працює аналогічно до геотермальних систем, але використовує тепло води. Ідеально підійде, якщо на вашій ділянці є доступ до водойм, колодязів, свердловин або штучних резервуарів, які зберігають позитивну температуру води протягом усієї зими.
Головним чином варто звернути увагу на те, які джерела тепла – повітря, вода чи земля – найбільш доступні у вашому конкретному випадку. Щоб знайти оптимальне рішення, можна найняти фахівців кліматичної компанії, які проведуть аналіз будівлі та прилеглої ділянки, розроблять концепт, створять проект та підберуть необхідне обладнання для його реалізації. Крім того, буде проведено грамотне встановлення теплового насоса.
Які додаткові функції будуть корисні