Отруєння дітей пігулками: як убезпечити дитину в Мережі

Експерт повідав, через що діти ковтають таблетки / УНІАН

Основне питання - відсутність критичного мислення у дітей. Коли вони бачать якийсь челендж, якийсь виклик з Мережі, то вони на нього реагують.

В Україні вже відбулося кілька моторошних випадків отруєння дітей таблетками - швидше за все виною суїцидальних вчинків став челендж у Мережі.

За словами консультанта з питань цифрової трансформації Андрія Журавльова, основною проблемою в цьому випадку є відсутність критичного мислення у дітей.

"Основне питання - відсутність критичного мислення у дітей. Коли вони бачать якийсь челендж, якийсь виклик з Мережі, то вони на нього реагують, і реагують, як ми бачимо, досить ефективно і з великими проблемами для здоров'я. Технологічно це закрити майже немає ніяких засобів, навіть якщо ми спробуємо або закрити Мережі, або відстежувати за ключовими словами. Якби таке було можливо - це було б дуже добре, але ми розуміємо, що такі мережі дуже швидко мігрують, вигадують нові слова, щоб їх неможливо було відстежити, ініціатори змінюють ніки", - сказав він в ефірі каналу Україна 24.

Експерт пояснив, як забезпечити безпеку дитини в Мережі.

Читати такожШколярки з Боярки виконали квест з TikTok і наковталися небезпечних таблеток

"Головне, що можна зробити, це розповідати дітям, розвивати в них критичне ставлення. І повідомлення про те, що їхні ровесники вже потрапили до лікарень з отруєннями – це дуже важливо. Вони мають розуміти, що не завжди за красивою аватаркою або ніком стоїть їхній одноліток, там може бути літній збоченець. Колись був рух Синій кит, і там були випадки, коли вдавалося окремих організаторів затримати та посадити. Але це зробити дуже складно, складно зрозуміти, хто за цим ховається, завдяки анонімайзерам. За пів години ця людина може вийти з іншим ніком, айтішником та аватаркою", — сказав він.

Отруєння підлітків - про що раніше писав Гларвед:

Автор: Катя Трохименко
Новини заразКонтакти