Нова атака РФ: експосол США розкрив два сценарії агресії Кремля проти України

Вільям Тейлор / Фото УНІАН

РФ може використовувати Північний потік - 2 для того, щоб відрізати Україну від транзиту газу, попередив Вільям Тейлор.

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор нагадав, що реакція США на нарощування Росією військової сили на кордоні з Україною в цьому році була досить різкою.

У коментарі Російській службі Голосу Америки він підкреслив, що коли Росія зібрала сто тисяч солдатів на кордоні з Україною, президент Джо Байден зробив дуже потужні дипломатичні зусилля, щоб дати відсіч російській агресії: він подзвонив до Києва і публічно заявив про підтримку України, щоб у Росії була ясність з цього приводу.

"Те ж саме зробили держсекретар США, міністр оборони, голова комітету начальників штабів і радник президента з національної безпеки: вони подзвонили своїм колегам в українському уряді і заявили про свою тверду підтримку. Потім президент Байден подзвонив президенту Путіну, і незабаром після цього президент Путін пішов на деескалацію – він відвів не всі свої війська, але досить багато», - говорить американський дипломат.

Екс-посол США в Україні вважає, що країни Заходу повинні уважно поставитися до того, як газопровід Північний потік-2 позначиться на поставках газу з Росії в Європу через Україну.

"Може бути два сценарії російської агресії проти України - військова та економічна, коли Росія використовує газопровід як важіль тиску. У разі, якщо Північний потік – 2 буде використаний для того, щоб відрізати Україну від транзиту газу, то підуть санкції - як ми знаємо, Німеччина зобов'язалася при такому розвитку подій схилити європейців до їх введення. Ми вже бачили, що США успішно реагували на військові приготування Росії, і в разі економічної агресії Америка і Німеччина також будуть готові відповідати на неї», - додав Тейлор.

Читати такожПоставки зброї з США: Зеленський розповів про допомогу Вашингтона в переозброєнні ЗСУ

Візит Зеленського до США

Нагадаємо, 1 вересня Володимир Зеленський провів першу особисту зустріч з президентом США Джо Байденом. За його словами, переговори були продуктивними, але "не завжди в сонячній атмосфері". Президент України назвав їх "чоловічою розмовою" і розкрив деталі.

Зазначимо, лідери держав перед початком зустрічі виступили з короткими промовами перед пресою, але за підсумками переговорів спільної прес-конференції Зеленського і Байдена не було.

Україна і Сполучені Штати Америки зробили спільна заява про стратегічне партнерство між державами. Партнерство охоплюватиме низку важливих сфер.

Автор: Олексій Тесля
Новини заразКонтакти