Кремінь налякав порушників мовного закону "чорними списками"

В Україні набули чинності норми закону про обслуговування українською мовою / УНІАН

Відтепер спершу при обслуговуванні має бути державна мова.

Уповноважений уряду України з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про те, яке покарання чекає на порушників закону про функціонування української мови як державної, який набрав чинності 16 січня 2021 року.

Як підкреслив він у коментарі Апострофу, на першому етапі порушників закону чекають попередження та рекомендації для виправлення.

"Штрафи накладаються на злісних порушників мовного закону. Якщо протягом року буде зафіксовано за допомогою аудіо- чи відеозасобів декілька таких порушень, то ми формуємо не просто попередження, а протокол і виносимо його у вигляді штрафів", - попередив уповноважений з питань захисту державної мови.

Він також не виключив оприлюднення даних про тих, хто буде систематично порушувати мовний закон.

"Я за те, щоб на офіційних сторінках державних установ публікувати списки злісних невиконавців мовного закону", - говорить Кремінь.

Читати такожМовний закон: кого і як сильно штрафуватимуть за порушенняВін нагадав, що відтепер за замовчуванням першою при обслуговуванні має бути державна мова, при цьому на прохання клієнта можливий перехід на іншу мову.

“На нашому сайті є форма для скарги. ( ... ) Протягом 30 днів ми фіксуємо ситуацію, з’ясовуємо її та надсилаємо рекомендації для її виправлення. Якщо продовжуються системні порушення, то ми говоримо про штрафи, виносимо постанову, яка може бути оскаржена в суді. Штрафи становитимуть від 5100 до 6800 грн.", - додав Кремінь.

Закон про обслуговування українською мовою: що потрібно знати

Новини заразКонтакти