Перший президент допускає, що позиція України може змінитися під впливом інших факторів, наприклад, після введення до Білорусі російських сил.
Перший президент України, очільник української делегації в ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що позиція української влади щодо ситуації в Білорусі адекватна подіям, що відбуваються в цій країні, і не несе ніякої загрози для її суверенітету.
За його словами, Україна зацікавлена, щоб у Білорусі був мир.
"Україна хоче, щоб Білорусь була демократичною, і була мирна держава на кордоні з Україною. Це наше бажання. І ми будемо робити все для цього. Тому я вважаю, що сьогодні діяльність української влади потрібно оцінювати як адекватну в сьогоднішній ситуації", - підкреслив Кравчук.
Водночас перший президент допускає, що позиція України може змінитися під впливом інших факторів, таких як введення до Білорусі російських сил спеціального призначення.
«Це зовсім не означає, що позиція нашої країни не може змінитися під впливом інших факторів, скажімо, активнішої участі в ситуації в Білорусі Росії - введення сил спеціального призначення або будь-якої іншої допомоги. Звичайно, тоді українська влада має зайняти більш жорстку позицію», - підсумував Кравчук.
Ситуація у Білорусі - що було раніше:
4 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова допомогти Білорусі подолати внутрішньополітичну кризу без послаблення її суверенітету і незалежності. Демократичний і стабільний розвиток Білорусі має ключове значення для України і Європи.
Лавров уточнив, що радикальні дії під час білоруських протестів провокуються і фінансуються з території України.
16 серпня Олександр Лукашенко на провладному мітингу в Мінську висунув гучне звинувачення проти України. За його словами, Литва, Латвія, Польща, і, на жаль, «рідна Україна - її керівництво», наказують провести в Білорусі нові вибори.
15 серпня у МЗС України зробили офіційну заяву про те, що оприлюднені результати виборів президента Білорусі не викликають довіри в білоруському суспільстві. Україна поділяє позицію ЄС.