Китайські інвестори українського підприємства Мотор Січ мають намір стягнути з держави Україна збиток у розмірі 3,5 мільярда доларів, над цим працюватимуть три міжнародні юридичні компанії.
Як йдеться в повідомленні групи DCН, юристи WilmerHale, DLA Piper і Bird & Bird представлятимуть інтереси китайських інвесторів ПАТ Мотор Січ - партнерів з розвитку українського авіабудування.
Позивачі планують, що інвестиційний спір дозволить стягнути з України збиток.
Радником з питань українського права в міжнародному арбітражі виступатиме компанія Arzinger.
Читати такожРуйнування на заводі Мотор Січ - говорять про теракт і просів грунту"Як відомо, 4 вересня 2020 року китайські інвестори ПАТ Мотор Січ направили Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційний спір (Notice of Investment Dispute). У цьому повідомленні вони вказують на те, що українська влада своєю поведінкою експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші їхні права, передбачені чинною угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаною 31 жовтня 1992 року між Урядами України та Китайської Народної Республіки», — сказано в повідомленні DCH.
Юридичні компанії підкреслюють, що вони є лідерами в області міжнародного арбітражу. У числі їхніх партнерів, зокрема, такі знакові юристи як екс-директор ФБР Роберт Мюллер і Дуглас Емхофф - чоловік іншого американського юриста, екс-прокурора Каліфорнії Камали Харріс, яка може зайняти пост віце-президента США при Президентові Джо Байдені.
У Туреччині вирішили не використовувати двигуни українського виробника Мотор Січ у виробництві своїх військових ударних безпілотників Bayraktar ТВ2.
Участь Олександра Ярославського у долі Запорізького авіабудівного заводу ПАТ " Мотор-Січ" дозволить українській владі вирішити патову геополітичну ситуацію.