Іран часто відповідає на запити України беззмістовно. Також іранці не називають підозрюваних, які вже перебувають під вартою в рамках розслідування.
Представники Ірану спеціально довго відповідають на запити України в рамках розслідування аварії літака МАУ біля Тегерана таі в цілому відмовляються співпрацювати по деяких моментах справи.
Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу Україна 24 зазначив, що Іран також часто відповідає на запити України беззмістовно. Також іранці не називають підозрюваних, які вже перебувають під вартою в рамках розслідування.
"Відповіді на ці запити або приходять зі значними затримками, або не містять фактичної інформації, яка вкрай необхідна для просування українського розслідування. Ми наполягали, щоб Іран відкрив завісу над тими подіями принаймні для вузького кола фахівців. Ми запропонували і створення Спільної слідчої групи. Ми говорили про проведення спільних слідчих дій. Але досі іранська сторона не відповіла нам позитивно на ці пропозиції", - сказав Єнін.
Катастрофа літака МАУ під Тегераном
Аварія літака Boeing 737-800 Міжнародних Авіаліній України сталася 8 січня 2020 року під Тегераном. Рейс вилітав з іранської столиці до Києва, але через 3 хвилини після зльоту був збитий двома ракетами, випущеними з бази іранських військових. Трагедія призвела до загибелі 176 осіб. На борту були 11 українців, 9 з них члени екіпажу.
Через три дні після катастрофи президент Ірану Хасан Рухані визнав, що літак МАУ збили іранські військові в результаті "ненавмисної людської помилки". Він пообіцяв притягнути до відповідальності винуватців трагедії.
У МЗС Ірану заявили, що оприлюднена канадськими журналістами інформація про аудіозапис з голосом людини, схожої на голос Джавада Заріфа, не відповідає дійсності.