Юрій Швець вважає, що дипломатія у врегулюванні конфлікту на Сході України "має дуже обмежену роль", і "все залежить від США".
Активізацію російської агресії щодо України може зупинити розуміння в Кремлі того, що РФ в результаті отримає "неприйнятний збиток". При цьому зусилля дипломатії відіграють на даний момент дуже обмежену роль.
Таку думку озвучив ексрозвідник КДБ СРСР і однокурсник нинішнього президента РФ Володимира Путіна Юрій Швець у прямому ефірі ток-шоу Право на владу на телеканалі 1 + 1.
Він запропонував Україні зробити так, щоби у Кремлі "всі повірили" в те, що "неприйнятний збиток відбудеться".
"Мова не йде про те, щоби розгромити російські війська на українській території, потім перейти кордон і бити на території ворога. Є різні варіанти", - зазначив Швець.
Наприклад, він задався питанням, чому в Україні досі не створено ракети, які могли б долетіти до Москви. За його словами, це дуже охолодило б запал Кремля.
"Подивіться на Ізраїль. Це маленька держава, яка оточена ворогами. Але вона створила зброю, яка позбавляє навіть теоретичної можливості ворогів навколо Ізраїлю напасти на нього. В Україні було багато розмов, але зроблено було дуже мало", - вважає Швець.
"У дипломатії було багато помилок і у попередньої адміністрації президента Порошенка. У мене таке враження: 7 років сиділи, чекали, що якось воно саме вирішиться, а тепер, коли смажений півень клюнув, ми говоримо про дипломатію", - резюмував однокурсник Путіна.
Загострення на Донбасі - про що раніше писав Главред:
Головнокомандувач збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще підтягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрозу військовій безпеці нашої держави.
За даними розвідки, за останній тиждень Росія перекинула на окуповані частини Донбасу 2000 тонн пального і 250 російських кадрових військових.
Міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7) - Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії , Великої Британії та США - і високий представник Євросоюзу зробили заяву у зв'язку з нарощуванням російських військових сил на кордоні з Україною та в анексованому Криму.
Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Росія може повторити в Україні "грузинський сценарій"2008 року.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що збільшення російських військ на українському кордоні є спробою Росії залякати Захід. При цьому РФ не планує повномасштабне вторгнення.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що всі тридцять країн-членів НАТО засудили стягування російських військ на кордон з Україною. Всі вони очікують від РФ дій, спрямованих на зниження напруженої ситуації.