Посол Польщі озвучив реальні загрози для інвесторів в Україні

Інвестори відчувають себе в Україні небезпечно / ceciliadefrancesco.com

Дипломат вважає помилкою прийняття закону про банки, однако ситуація була безвиходною.

Посол Польщі в Україні Бартош Цихоцки висловив думку, що Україна змушена була погодитися на закон про банківську діяльність, оскільки фактично відсутня судова система, а інвестор не захищений в країні від будь-яких правопорушень і не зможе домогтися справедливості.

"Я впевнений, що ні в одній країні ЄС такий закон про банки не був би прийнятий. Як можна касувати рішення суду законом парламенту? У Польщі, Франції, Німеччині такого бути не може. Але Україна змушена була на такий закон погодитися, насамперед тому, що не була проведена реформа судової системи. Всі інвестори, з якими ми розмовляємо, насамперед звертають увагу на суди. Інвестор, на жаль, не захищений в Україні від якихось адміністративних порушень або нечесної конкуренції інших суб'єктів бізнесу. На жаль, судова система в Україні працює за якимось іншим стандартом. І тому, можливо, треба було прийняти такий закон по банках", - цитує дипломата Інтерфакс-Україна.

Читати також"Загроза серйозної кризи": Україна ризикує залишитися без інвестиційЗа словами Цихоцки, в Україні в цілому вкрай складна ситуація з державними фінансами. Така перспектива, як правило, відлякує інвесторів.

"По-перше, темпи розвитку України за останні 4-5 років були більше, ніж за 20 років до Майдану. Але ситуація може дуже швидко повернутися до тієї, що існувала до реформ, ситуації кризи. І, на жаль, уряд, політики не змогли застрахувати країну від дефолту. Наскільки я розумію, без допомоги міжнародних фінансових інституцій Україна стоїть перед потужним викликом", - підкреслив він.

Нагадаємо, в першому кварталі 2020 року капітальні інвестиції в економіку України склали 76,9 млрд грн, що на 35,5% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Як раніше повідомлялося, до позитивних повідомлень від Міжнародного валютного фонду іноземним інвесторам рекомендують уникати вкладень в українські держоблігації.

Новини заразКонтакти