Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відчула відсутність тиску з боку США, і тепер країна не ховає своїх симпатій до Росії та у відкриту грає стратегічне для них питання - будівництво газопроводу Північний потік-2. Таку думку озвучив у коментарі Главреду політичний та економічний експерт Тарас Загородній.
"Меркель, як канцлер, на зустрічі з Зеленським виконувала наступне завдання – отримати від нього якісь обіцянки (може, навіть публічні), після чого приїхати до Байдена і заявити, що з Україною все вирішено, мовляв, вони не проти закінчення будівництва СП-2 і згодні на компенсації, а тому не варто США заважати добудовувати газопровід», - вважає експерт.
За словами Загороднього, зустріччю із Зеленським Меркель хотіла зафіксувати 15-річчя своєї каденції, з чим і пов'язана така активність навколо СП-2.
«Не виключаю, що є і бажання РФ зробити все можливе, щоби СП-2 був незворотнім. Тому що йдуть перевибори, найімовірніше, буде коаліційний уряд, і "зелені", які будуть в ньому присутні, більш скептично налаштовані щодо його будівництва. Не виключено, що це може загальмувати реалізацію їхніх планів. Тому Меркель вже нічого і не приховує – не здивуюся, якщо після відставки вона працюватиме в Газпромі», - зазначив він.
При цьому, за його словами, "зеленим" навряд чи вдасться швидко зупинити проект СП-2.
"Крім того, РФ вже корумпувала німецьких політиків і на стількох з них має компромат, що наявність такої зв'язки може творити дива – поява цього компромату щодо найзавзятіших політиків, які не захочуть сприяти РФ, призведе до того, що таких політиків змусять піти з політики назавжди», - резюмував експерт.