Представники окупаційних адміністрацій "ЛДНР» піднімають питання про участь США в переговорах по Донбасу, виконуючи багатоходівку Кремля, заявив політолог Костянтин Батозський.
Як підкреслив він у коментарі Сurrenttime, ідея залучити США виникла після зустрічі Володимира Путіна з президентом США Джо Байденом для того, щоб максимально довести до США кремлівську версію подій.
Експерт каже, що мінський процес зайшов в абсолютний глухий кут, тому що РФ не зсувається у своїй позиції ні на міліметр і не демонструє жодного жесту доброї волі, який міг бути інтерпретований як крок до миру.
"Ця новина (про залучення США до переговорів, - ред.) – це частина якоїсь багатоходівочки, сенс її нам ще належить зрозуміти. І це, звичайно ж, не має нічого спільного з бажанням як-небудь наблизити мир з боку країни-окупанта, Російської Федерації», - стверджує політолог.
Він не виключив, що Кремль намагається підвищити ставки у відносинах зі Сполученими Штатами.
"Все, чого домагається Кремль, це щоб Сполучені Штати відкрито вислухали людей з окупованих територій і представників окупаційної російської адміністрації, які видають себе за якийсь, прости господи, народ Донбасу. І для Кремля це завдання першочергової важливості. Таким чином Кремль показує, що він – не сторона конфлікту, що є якийсь знову-таки, прости господи, народ Донбасу, з яким всі повинні розмовляти, а той, хто з ним не хоче розмовляти», – додав Батозський.
Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times заявив, що необхідно внести зміни до Мінських угод. Він додав, що, крім США, в нормандських переговорах по Донбасу можуть брати участь Великобританія або Канада.
На думку Зеленського, для вирішення російсько-українського конфлікту на Донбасі слід проводити роботу в рамках нормандського формату, вести прямий діалог з Путіним і підключати до питання Вашингтон.