Як стверджує колишній глава КСУ Станіслав Шевчук, справа проти Олександра Тупицького цілком очевидно, так само як і розмір покарання, що загрожує йому.
Відстороненому керівнику Конституційного Суду України (КСУ) Олександру Тупицькому загрожує тюремне ув'язнення, оскільки він, продовжуючи виконувати службові обов'язки, присвоює владні повноваження. Таку думку в ефірі Обоз-ТВ висловив десятий голова КСУ Станіслав Шевчук. "Його повноваження повинен виконувати заступник Голови Конституційного суду Сергій Головатий або старший за віком суддя, яким є Віктор Кривенко. Певне покарання, позбавлення волі, здається, до 5 років, якщо брати цю статтю. Але, наскільки я знаю, йде розслідування і за іншими статтями. Поки статті Середньої Складності", - сказав він.
Шевчук стверджує, що справою Тупицького займатиметься суд загальної юрисдикції й звичайний кримінальний суд. І він, зображуючи бурхливу діяльність на посаді голови КСУ, прямо порушує закон.
"Він продовжував здійснювати повноваження голови після Указу президента про його відсторонення. Це називається присвоєнням владних повноважень. Після того як вийшов указ президента 29 грудня 2020 року, пан Тупицький не може виконувати повноважень ні судді, ні голови. Тому додатково відкрито кримінальне провадження", - підсумував він.
Конституційна криза в Україні та відсторонення Олександра Тупицького - що потрібно знати
Конституційний суд наприкінці жовтня 2020 року визнав неконституційним закон про введення кримінальної відповідальності за неправдиве декларування доходів суддями, депутатами та чиновниками.
Пізніше КСУ позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції права проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити їх реєстр.
Після цього Володимир Зеленський терміново скликав засідання Ради національної безпеки й оборони. Влада вирішила відновити відповідальність за неперевірені відомості в електронних деклараціях. Пізніше було відновлено повноцінне функціонування НАПК.
Наприкінці грудня того ж року Олександра Тупицького викликали в офіс генпрокурора для вручення підозри у справі про приватизацію зуївського енергомеханічного заводу (знаходиться в Донецькій області).
Тупицький не з'явився на виклик, і офіс генпрокурора попросив президента тимчасово відсторонити його від виконання службових обов'язків. Український лідер відсторонив Тупицького своїм указом.