Чим більше Лукашенко тримається за владу, тим краще для України-експерт

Лукашенко грає роль "спойлера" для Путіна / Reuters

Україні вигідно, якщо Росія може вплутатися в ще один конфлікт.

Чим більше Олександр Лукашенко триматиметься за владу, ти більше він втягуватиме в цю чорну діру Росію, а це Україні вигідно.

Про це розповів політичний експерт аналітичного центру DemocracyHouse Анатолій Октисюк під час чату на Главреді – відео можете подивитися наприкінці тексту.

«Якщо Росія бачитиме, що вона втрачає Білорусь, то вона введе свої війська, придушить протест і максимально закриє країну. Бо втрата Білорусі щонайменше означатиме відрізання Калінінграда та втрату Росією ще однієї країни на пострадянському просторі, яку Москва вважає зоною свого впливу. Вона вже втратила Грузію, країни Балтії, Україну, і якщо Росія втратить ще й Білорусь, то це означатиме, що вона програла остаточно», - пояснив експерт.

За його словами, якщо Росія побачить таку загрозу, вона діятиме агресивно.

«А якщо Путін почне діяти жорстко, це стане додатково причиною запровадити санкції проти РФ», - підкреслив Октисюк.

Експерт переконаний, що Лукашенко відіграє роль «спойлера» для Путіна, і нам він «вигідний».

«Чим більше Лукашенко триматиметься за владу, тим більше він втягуватиме в цю чорну діру Росію. Нам вигідно, якщо Росія може вв’язатися у ще один конфлікт: так санкції збережуться, а, може, й посиляться. Плюс це створить додаткові можливості для України, зокрема, вона зможе прийняти білоруські високо кваліфіковані кадри, наприклад, айтішників. Тож нам слід бути готовими до того, що Лукашенко скаже білорусам: «Хто не хоче тут жити – провалюйте». Я впевнений, що так і буде», - підсумував Октисюк.

Читати такожЛукашенко зажадав звільняти непокірних учителівНагадаємо, раніше політичний експерт аналітичного центру Democracyhouse Анатолій Октисюк оцінив ризики для України унаслідок створення Росією і Білоруссю Союзної держави.

За його словами, з одного боку такий сценарій є позитивним для України.

"Тому що західні партнери будуть вкладати в Україну ще більше ресурсів, щоб не допустити повернення України до зони впливу Росії. Тобто, коли білоруський клин впиратиметься у Східну Європу, це стане тривожним дзвінком і для ЄС, і для НАТО. Таким чином, ставка у боротьбі за Україну стане ще вищою", - зазначив експерт.

Водночас він вважає, що не варто турбуватися про те, що утворюється новий СРСР.

Новини заразКонтакти