Будуть прикриватися цивільними: військовий експерт пояснив, чому ЗСУ не будуть штурмувати Херсон

Бої за Херсон можуть стати такими кровопролитними, як і за Маріуполь чи Сєвєродонецьк / Колаж Суспільне, Главред

Логіка бойових дій свідчить, що перед контрнаступом на Херсон Україні ще варто накопичити достатньо ресурсів.

Українцям ще зарано чекати на деокупацію Херсону від російських окупантів. Таку думку в інтерв'ю Главреду озвучив військовий експерт Сергій Грабський. За його словами, логіка бойових дій свідчить, що перед контрнаступом Україні ще варто накопичити достатньо ресурсів.

"Просто зібрати купу танків або броньованої техніки, не забезпечивши прикриття з повітря — це буде злочин і знищення. Тому що противник має перевагу в повітрі і без надійного прикриття ми не маємо права робити такі широкомасштабні дії", - сказав Грабський, коментуючи інформацію про підхід ЗСУ впритул до Херсону.

Також експерт уточнив, що у разі повернення ЗСУ Херсону під контроль, це може створити небезпеку для його мешканців.

"Вести бойові бойові дії у місті — це дуже складний вид бойових дій, затратний. Ми бачили ситуацію в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську і скільки це коштувало противнику — повірте, така сама ситуація може скластися і в Херсоні. І навіть гірша, бо якщо з Сєверодонецька і Маріуполя ми намагалися по мірі можливостей людей вивести або хоча б просили їх виїхати звідти, то тут противник буде просто прикриватися живою стіною з наших співгромадян", - зазначив Грабський.

Однак варіанти повернення міста Україні є, але для цього військовим треба розробити іншу стратегію.

"В ідеалі було б добре, якби ми атакували з двох сторін — по напрямках на Нову Каховку та Берислав і на Херсон. Якби ми взяли під контроль усі переправи через Дніпро, ми б гарантовано змусили противника, який діє на північ від Нової Каховки та Берислава здаватися або загинути. У нього іншого виходу немає, бо прориватися йому немає куди — він буде заблокований", - додав експерт.

Загалом, за словами Сергія Грабського, Херсон - важливе стратегічне місто як для ЗСУ, так і для окупантів.

"Для нас — це прямий коридор на Крим, у цьому немає жодних сумнівів. А якщо ми на Херсон виводимо і, навіть не переправляючись на лівий берег, зосереджуємо певну кількість вогневих засобів «подовженої дальності дії», то звісно, що ми беремо перешийки Криму під вогневий контроль. А у військовій справі ще є поняття логістики, тобто як постачати резерви, ресурси - усе, включно з водою. Робити це через довгий коридор від Ростова-на-Дону аж до Мелітополя — дуже дорого і вразливо. Тому Херсон і кримські перешийки зараз мають виняткову роль — хто ними володіє, той володіє і можливістю контролювати виходи з Криму", - додав експерт.

Битва за Херсон - новини України:

Новини заразКонтакти