Його ухвалення відкриває нові можливості для розвитку мережі доріг державного значення за програмою президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», наголосили в Міністерстві інфраструктури.
«Прийнятий закон врегульовує питання взаємних обов’язків держави та інвесторів у проєктах державно-приватного партнерства. Зокрема, бізнес отримує гарантію того, що держава виконає свої зобов’язання в частині оплати за експлуатаційну готовність, так звані availability payments», – зазначили у відомстві.
«Наразі ми вже маємо 2 пілотних проєкти ДПП – маршрути Харків – Дніпро – Запоріжжя та Ягодин – Ковель – Луцьк, які впроваджуються при підтримці IFC та ЄБРР. Окрім цього, завдяки прийнятому законопроєкту вже цьогоріч плануємо оголосити конкурс на будівництво першої нової концесійної дороги – Краковець – Львів – Броди – Рівне», – розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Завдяки новаціям у законодавстві договори, укладені в межах ДПП, стануть довгостроковими – їх укладатимуть на період від 5 до 50 років. До ухвалення законопроєкту держава була позбавлена можливості брати довгострокові зобов'язання, роз’яснили у міністерстві.
Новим законом також врегульовано механізм сплати концесійних платежів і забезпечені додаткові доходи до держбюджету. Серед останніх – плата за використання автодоріг загального користування транспортними засобами з повною масою 12 тонн і більше та адміністративні штрафи за порушення норм габаритно-вагового контролю.
Раніше координатор програми «Велике будівництво», заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко називав в числі планів програми на 2022 рік відновлення 5,5 тис. км доріг державного значення та понад 1,4 тис. км доріг місцевого значення.
#великебудівництво #програмазеленського #новідороги #концесія