Залучати до лав армії, що воює, повинні молодь. 27 років, визначений законодавством наразі, є абсолютно неадекватним віком для військовозобовʼязаних, висловився майор ЗСУ, заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін.
Однак, за його словами, цей вибір «має бути свідомим».
«Воювати мають молоді. Якщо проаналізувати досвід війн минулого сторіччя, ця істина стане всім зрозумілою. І мова тут в першу чергу про свідомий вибір молоді брати відповідальність за свою країну. Молодь - це краща фізична підготовка, швидші рішення, більш креативне мислення», - написав Жорін.
Військовий наголосив, що саме залучення молодих людей зумовили успіх «Азову» у 2014 році.
На думку Жоріна, треба якомога більше залучати до війни молодь.
«27 років - це абсолютно неадекватний вік призову, і це потрібно змінювати. Залучати молодь, яка після війни матиме достатньо досвіду, амбіцій, сил та моральних прав, аби брати на себе керівництво державою. Ніщо не замінить особисту залученість у війну», - зазначив боєць.
Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.
У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.
24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.
Існуюча політика мобілізація ризикує привести Україну до поразки, вважає він.
«Якщо ж ми продовжимо існуючу політику мобілізації, ризикуємо програти війну і фізично (подивіться на цифри армії РФ), і ментально - коли для значної частини цілого покоління війна залишиться чимось стороннім, що не впливатиме на формування їхньої особистості», - наголосив Жорін.
Раніше Жорін підкреслив, що Україні необхідно займатися не тільки мобілізацією, а й загальною підготовкою цивільного населення. На його думку, ніхто не може порахувати точну кількість бійців, якої потребує українська армія для того, щоб перемогти у війні Росії проти України.
Як писав Главред, у законопроєкті Кабміну про мобілізацію, поправки до якого обговорюють, ідеться про збільшення штрафів за порушення, але чи будуть вони на рівні 100 тисяч грн, чи 200 тисяч грн - на це запитання в парламентаріїв поки немає однозначної відповіді.
Зауважимо, що уряд працює над змінами до бронювання працівників на період мобілізації. Один із варіантів - бронювання за рівнем зарплати та податками.
Вас також можуть зацікавити новини: