Експерт ошелешив правдою щодо придбання апаратів ШВЛ під час пандемії

В умовах пандемії коронавірусу виникла проблема з апаратами ШВЛ / УНІАН

За словами фахівця, нині придбати якісні апарати ШВЛ практично неможливо.

Під час жахливої пандемії небезпечного коронавірусу, через який у людини виникає атипова пневмонія, важливою умовою порятунку життів є наявність у лікарнях апаратів штучної вентиляції легенів.

Але, наразі придбати якісні апарати ШВЛ практично неможливо. Про це повідомив президент Асоціації анестезіологів України та експерт Міністерства охорони здоров'я Сергій Дубров в інтерв'ю для ZN.UA .

Читати такожВ супермаркетах Києва впадуть ціни на товари першої необхідності

"Купити зараз нормальні якісні апарати штучної вентиляції легенів неможливо практично у всьому світі. Вони потрібні всім, і заводи-виробники продають їх за певними квотами на країни. А ті, що доступні і пропонуються на ринку – це в більшості випадків абсолютна маячня. Знаєте, є "Запорожець", а є Mercedes. Ось так і з апаратами ШВЛ. Є брендові заводи – наприклад, Дрегер, Гамільтон, Маке або китайський Міндрей. Апарати, які вони виготовляють, перевірені часом, і вони є в Україні", - розповів Дубров.

При цьому, щоб придбати нові якісні апарати ШВЛ зазначених брендів, на спеціальних заводах є черга. Для того щоб отримати апарат потрібно чекати три-чотири місяці. А деякі апарати, за словами Дуброва, з'являться на ринку лише на початку 2021 року.

"А ось поганенькі апарати ШВЛ, які до COVID-19 коштували до 300 тис грн., зараз продають по 700 тисяч, а то й по півтора мільйони. При цьому врахуйте відсутність представництва заводів-частини програми в Україні, а значить – відсутність сервісу. Тобто, якщо в апараті щось зламається, ремонту або не буде взагалі, або доведеться чекати два місяці", - додав Дубров.

Раніше Главред писав, що Міністерство цифрової трансформації України створило особливий додаток для контролю людей на карантині та самоізоляції. Він допоможе відстежувати, чи дотримуються люди із підозрою на коронавірус умови самоізоляції. Але на приватне життя ніхто не зазіхатиме, адже в додатку є свої обмеження.

Також нагадаємо, Rozetka, АТБ та Нова Пошта тепер будуть доставляти продукти і товари прямо додому.

Новини заразКонтакти