Українські лікарі можуть відмахнутися від лікування хворих на китайський вірус - експерт

Українські лікарі можуть відмахнутися від лікування хворих на китайський вірус - експерт

Не кожен український лікар-епідеміолог буде наражати себе на небезпеку через уханьську заразу.

Ситуація з коронавірусом в Україні може загостритися через сюрпризи, якими може здивувати медицина.

Справа в тому, що українські медики можуть відмовитися лікувати хворих на китайський вірус. Проблема в низькій зарплаті.

За словами колишнього очільника державної СЕС Святослава Протаса, не кожен лікар-епідеміолог буде наражати себе на небезпеку за зарплату в розмірі 4 тисячі гривень.

«Нам може вистачити тестів, але не вистачити шпитальної бази. Крім того, багато лікарів можуть відмовитися лікувати хворих. За зарплату в 4000 тисячі гривень лікар-епідеміолог не буде наражати себе на небезпеку», - сказав Протас.

При цьому Протас підкреслив, що зараз ніхто не скаже, скільки тестів для виявлення уханьської зарази необхідно в масштабах всієї країни.

«Все залежить від того, як буде розвиватися ситуація. Кожна країна чинить так, як дозволяють її можливості. Наприклад, у США тест-системами для виявлення коронавірусу забезпечили близько мільйона громадян», - додав він.

Також експерт звернув увагу, що Україна не готова до таких викликів, як в Китаї, передає ГолосUA.

Додамо, що Центр громадського здоров'я України за весь час пандемії коронавірусу обстежив всього 55 зразків у пацієнтів з підозрою на Covid-19. Три з них показали позитивний результат.

Читати також"Нехай постоїть у гаражі": багаті "жлоби" скуповують апарати ШВЛ, українці в шоціНагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна залишається країною, в якій ситуація з коронавірусом розвивається за помірним сценарієм.

"Сьогодні Україна залишається країною, в якій ситуація з коронавірусом розвивається за помірним сценарієм. Кластерів і великих спалахів хвороби у нас, на щастя, поки немає. І ми робимо все, щоб вони не виникли. Для координації діяльності створено оперативний штаб. Він обробляє поточні дані щодо коронавірусу і дає аналітичні висновки, які будуть основою для прийняття рішень на рівні країни", - сказав прем'єр у своєму телеграм-каналі.

Новини заразКонтакти