Військовий конфлікт Туреччини та Росії грає на руку Україні - експерт

Тарас Загородній заявив, що від конфлікту Росії і Туреччини виграє Україна / УНІАН

Чим в більшій кількості конфліктів загрузне Російська Федерація, тим краще для нас, вважає Загородній.

В Україні нинішня ескалація ситуації в Сирії викликала розмови про початок майже чи не третьої світової війни. Однак, якщо відслідковувати динаміку конфлікту на Близькому сході, то цього року це вже не перший «початок третьої світової», розповів у коментарі Главреду політичний і економічний аналітик Тарас Загородній.

«Переконаний, що протистояння між Туреччиною з одного боку, а також Сирією і Росією – з іншого, залишиться в межах локального конфлікту. Адже світова війна передбачає протидію, як мінімум, двох рівнозначних по економічному та військовому потенціалу блоків. Але зараз про таке мова не йде. У даній ситуації немає таких нерозв'язних суперечностей, які зачіпають інтереси і амбіції багатьох країн, які могли б перерости у світову війну. Хіба що про Туреччину може йти мова. Адже вона сьогодні сильна, переживає серйозний економічний підйом. У неї прокинулися імперські амбіції. У Туреччини під боком Курдистан, який постійно загрожує їй сепаратизмом, плюс – курди в Сирії», - пояснив Загородній.

За його словами, в умовах нинішньої ескалації Росії буде складно утримати свої плацдарми в Сирії, оскільки РФ дуже залежить від Туреччини, перш за все, в плані поставок військової техніки в Сирію.

«На літаках багато техніки в цей регіон не забезпечиш, а Босфор контролює Туреччина, яка може заборонити російським кораблям присутність в цих водах. Це означає, що Туреччина рано чи пізно виграє війну в Сирії, оскільки у неї краща логістика, сильніші позиції і т. д.», - додав Загородній.

За словами експерта, для України ситуація, що склалася, чудова.

«Чим в більшій кількості конфліктів загрузне Російська Федерація, тим краще для нас. Адже кожен знищений російський літак в Сирії знижує ймовірність його використання проти України. А вбиті солдати російської армії нівелюють ймовірність того, що ці солдати з'являться на українській території», - вважає Загородній.

Зараз питання в тому, як відреагує НАТО на офіційне оголошення Туреччиною війни в Сирії, зазначив аналітик.

«Поки ми не знаємо, як Альянс в даній ситуації інтерпретує 5 статтю Статуту НАТО. Адже в цій статті мова йде про напад на одну з країн-членів Альянсу. Але Туреччина сама увійшла в Сирію, м'яко кажучи, неправильно, по-російськи – не було рішення ООН про те, що турецькі сили мають право перебувати на сирійській території. Швидше за все, НАТО буде за Туреччину і буде сприяти їй, але не думаю, що в силу вступить стаття 5 Статуту НАТО», - переконаний Загородній.

Що ж стосується рішення Туреччини відкрити кордони Євросоюзу для сирійських біженців, то це робиться Анкарою для того, щоб натиснути на Європу, вважає аналітик.

«Турки, з одного боку, хочуть дружити з росіянами. Росіяни, у свою чергу, бомблять Сирію, щоб Європу заполонили сирійські біженці, але біженці осідають в Туреччині, і Туреччина в даній ситуації виходить крайньою. Так що я думаю, що протистояння в Сирії залишиться на рівні локальної війни, в яку будуть втягнуті кілька країн. Але в більш масштабну війну все це не переросте», - підсумував Загородній.

Читати такожУдар по турецьких позиціях в Сирії: Київ підтримав АнкаруНагадаємо, раніше повідомлялося, турецькі війська розгорнули атаку по всім відомим об'єктах режиму Башара Асада у Сирії. Це сталося після того, як 27 лютого авіація РФ атакувала турецький конвой в сирійській провінції Ідліб.

Голова управління зі зв'язків адміністрації президента Реджепа Ердогана Фахреттин Алтун заявив, що Туреччина дасть багаторазову відповідь на вбивства своїх військових.

Новини заразКонтакти