Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька розповіла алгоритм дій під час евакуації громадян України з китайського міста Ухань, яка, за її словами, запланована на 18 лютого.
Жодної затримки немає, заявила Скалецька. З українцями комунікує МЗС України, Мінінфраструктури відповідає за доставку і літак, а оперативний штаб в уряді - за виділення коштів.
«У вівторок буде відправлений літак, і в середу громадяни України будуть на території України", – сказала Скалецька в ефірі програми Право на владу на телеканалі 1+1.
При цьому в Україну прибудуть лише ті українці, у яких немає симптомів коронавіруса. Спочатку їхній стан здоров'я перевірять представники китайської влади. Потім на борту літака їх перевірить українська бригада лікарів і залишиться з ними в ізоляції щонайменше на 14 днів.
Скалецька також додала, що на даний момент аналізуються чотири медичні заклади, з яких виберуть один для розміщення українців.
"Українські громадяни з борту - в автобус і в це приміщення. Якщо хтось з них матиме симптоми, одразу буде доставлений в лікарню", – зазначила очільниця МОЗ.
Нагадаємо, евакуація українців з Китаю була запланована на 11 лютого. Проте пізніше її перенесли через неготовність України прийняти евакуйованих і заблокувати можливе поширення коронавіруса.
У китайському місті Ухань на евакуацію чекає 51 людина, в тому числі одна дитина. Як повідомляв Главред, українець Іван Кудацький, який очікує на евакуацію, розповів про заходи обережності, що їх місцева влада зробила у зв'язку з поширенням вірусу.
"Ми просто сидимо і чекаємо дива. Чекаємо, що нас хтось забере звідси. Тому що люди з інших країн вже давно вилетіли, відсиділи карантин і повернулися додому. А ми ще навіть не можемо вилетіти. Всі втомилися чекати. Тому що ця евакуація переносилася кілька разів. А зараз взагалі немає ніякої інформації", - розповів Іван.
Тим часом в Україні експерти радять готуватися до поширення коронавіруса. За їхніми словами, в країні система епідеміологічного захисту перебуває в незадовільному стані. Зокрема, на території України існують лише чотири лабораторії для запобігання поширенню інфекцій.