Microsoft, як і обіцяла, випустила першу публічну бета-версію Windows 11. Більшість візуальних змін, про які компанія розповідала на презентації у минулий четвер, доступні в цьому білді.
Серед усього іншого, можна оцінити новий дизайн системи, оновлені вікна, теми, віджети, панель завдань і меню «Пуск», але підтримки Android-додатків і інтеграції Microsoft Teams поки немає – ці фішки все ще знаходяться в стадії розробки.
Перед установкою слід переконатися, чи відповідає комп'ютер мінімальним системним вимогам. Як це зробити, ми розповідали в окремому матеріалі. Повинна бути 64-бітна система, не менше 4 ГБ оперативної пам'яті, відеоадаптер сумісний з DirectX12 або пізнішої версії і графічний драйвер WDDM 2.0, а також криптогразащітний модуль TPM 2.0 і UEFI – це інтерфейс між операційною системою і мікропрограмами, що прийшов на заміну BIOS.
Якщо утиліта Windows PC Health показала, що ПК підходить для Windows 11, можна приступати до запису в програму тестування і установці:
Що далі? Потрібно вибрати канал, по якому будуть поставлятися попередні збірки. У Windows їх три:
Після вибору Dev-каналу потрібно прийняти угоду, і перезавантажити комп'ютер. Потім можна завантажити Windows 11 через «Параметри» > «Оновлення та безпека» > «Центр оновлення Windows». Оскільки це попередня збірка і в ній можуть бути баги, краще не встановлювати систему на робочий ПК.
Якщо ризикувати робочим комп'ютером не хочеться, єдиний варіант – дочекатися повноцінного релізу Windows 11 в кінці 2021. Microsoft натякає на 20 жовтня, але, схоже, що спочатку Windows 11 стане доступна покупцям нових пристроїв з передвстановленою Віндою, а оновитися з Windows 10 вийде мінімум у 2022 році. Для користувачів Windows 10, нагадаємо, оновлення буде безплатним.