Середній цінник на найпопулярніший в Україні сегмент недорогих смартфонів зростає у геометричній прогресії – цьому сприяє і щорічне підвищення цін, і попит ринку: продажі йдуть вгору, виробники не соромляться підняти разом з цим ціну. Складніше в таких умовах стає тим, чий бюджет на покупку нового гаджета не перевищує 4 тисячі гривень.
При цьому дилема полягає не у відсутності моделей за невеликі гроші, а в їх надлишку на ринку. Пальців однієї руки вистачить, щоб перерахувати виробників, які наперекір або зовсім ігнорують ринок доступних смартфонів. Решта не просто раз на рік випускають оновлення лінійки "бюджетників", а представляють нові пристрої буквально поквартально, як годинник. У разі китайських компаній, які полюбили ділитися на кілька брендів, це відбувається з куди більш заздрісною регулярністю.
І, щоб визначитися з вибором було простіше, ми зібрали кілька кращих моделей з цінником в районі 3-4 тисяч грн, представлених сьогодні в українських магазинах.
Один з найдоступніших смартфонів добірки, який можна купити за ціною від 3000 грн. З позитивних моментів варто відзначити: компактні розміри при екрані 6.22 дюйма, батарейку на 4030 маг і стильний корпус з декількома переливаючимися кольорами.
Можливо, не всім припаде до душі фірмова оболонка Vivo, встановлена поверх Андроїда. У деяких місцях вона перевантажена всілякими настройками, в які більшість з користувачів навіть не зайдуть. З іншого боку, знайдуться і прихильники максимальної кастомізації системи.
Пристрої компанії Samsung популярні в Україні, особливо часто у нас купують різні моделі з бюджетної лінійки.
Втім, пояснити його популярність неважко. По-перше, він стильно виглядає: з тонкими рамками, матовою спинкою і витонченим вирізом під фронтальну камеру. По-друге, A11 отримав непоганий для своєї ціни 8-ядерний процесор і великий 6,4-дюймовий дисплей, що займає практично всю лицьову поверхню.
Ціни на Samsung Galaxy A11 в Україні починаються від 3400 грн.
Модель, що з'явилася у продажу в Україні цього літа, стрімко набирає популярність на ринку "бюджетників".
ZTE Blade A3 оснащений безрамковим дисплеєм 5.45 дюйма c співвідношенням сторін 18: – -все це в компактному корпусі смартфона. Під кришкою є дві сім-карти й окремий слот під карту пам'яті. Вбудованої батарейки місткістю 2600 мАг вистачає приблизно на 4 години в максимальному навантаженні – при помірній експлуатації вистачає на робочий день.
З суттєвих недоліків – погана якість знімання і невисокий рівень яскравості. Ціна ZTE Blade A3 в Україні починається від 2000 грн. Моделі доступні в червоному, ліловому і темно-сірому забарвленні.
Апарат однозначно не лідер добірки за характеристиками, але це один з найбільш "живучих" представників. Тандем 6.2-дюймового HD-екрану, чіпа MediaTek Helio P35 і акумулятора на 4230 маг дозволяють забути про зарядку щонайменше на півтора-два дні.
Дисплей вписаний в корпус з доволі тонкими рамками (і масштабним відступом знизу), а тильна панель оброблена глянцевим полікарбонатом трьох кольорів: по відчуттях дуже схоже зі склом. Основна камера подвійна (13 + F2.2), спереду 8-мегапіксельний датчик у вирізі-краплі.
Ціна OPPO A5s в Україні – від 3400 грн. До явних мінусів віднесемо відсутність функції NFC і HD-дисплей.
І знову вкрай доступні апарати за низькою ціною. За основними характеристиками, обидва смартфони позиціонують себе як доступне рішення для молоді:
Honor 8A більший – у нього екран на 6.1 дюйма проти 5.7 дюйма в 8S, – а також наявність NFC-чіпа для платежів. У молодшої версії такої можливості немає.
Ціни, відповідно, відрізняються: Honor 8A коштує від 3000 грн, модель 8S – від 2500 грн.
Раніше було опубліковано рейтинг найпотужніших та найвигідніших смартфонів на Андроїді станом на жовтень 2020-го року.