The Witcher 3: Wild Hunt виповнилося 6 років ‒ як гра та її історії стала феноменом

6 років з релізу Відьмак 3: Дике Полювання / CDPR

19 травня 2015 року, CD Projekt Red випустила прекрасну "Відьмак 3: Дике Полювання" про пригоди Геральта з Рівії, Цірі, Трісс, Йен та інших яскравих персонажів.

Вчора, сьогодні третьому "Відьмаку» виповнилося шість років ‒ багато хто думав, що успіх Cyberpunk 2077 затьмарить славу цієї гри, але на щастя, або на жаль, цього так і не сталося.

Вона не тільки закінчила історію пригод Білого Вовка, але і стала однією з найбільш знакових ігор в історії, зібравши понад 800 нагород в різних церемоніях нагородження.

У кожного склалося своє враження щодо "Дикого Полювання": комусь цікаво було пройти основний ланцюжок квестів, хтось був радий відігравати мисливця на чудовиськ, ну а комусь просто подобалося милуватися красотами Туссента. Але особисто мені показовими здавалися два моменти:

  1. вкрай нетривіальні сайд-квести;
  2. вплетені в лор алюзії на реальний світ.

Зупинюся на другому пункті ‒ попри те, що місцеві раси і устрій світу не мають ніякого відношення до реальності, спільного між ними дійсно багато.

Мені подобається, що світу Сапковського і CD Projekt Red притаманна жорстокість, без якої неможливо уявити сьогоднішній соціум. Це не схоже на акварельне і манірне середньовіччя а-ля Dragon Age, тому розробники починають гру з білого саду ‒ колишнього поля бою, де базуються знахабнілі завойовники і розлючена селянка, яка не стане церемонитися з Геральтом. Ксенофобія, сексизм та інший бруд ллються з усіх щілин ‒ навіть сам Відьмак стає об'єктом цькування, хоча в уявленні гравця це мало не найсвітліша людина у всій грі.

Ласкаво просимо в реальність!

А ось нетривіальність сайд-квестів стала наріжним каменем «Дикого Полювання», розділивши ігри з відкритим світом на «до» і «після». Все що "до" ‒ ігри, що зловживають стандартними дорученнями »піди-убий-принеси". Проблема багатьох розробників полягала в тому, що говорячи про такі завдання, вони робили упор на слово «побічне», тому багато проєктів нічого не втрачали за змістом, якби гравець ігнорував сайд-квести.

Читати такожАнджей Сапковський розповів, що він думає про ігри про відьмака

Тут же вони все не тільки доповнювали світ і розсіювали різницю між білим і чорним, але ще і могли здивувати непередбачуваними твістами і повною відсутністю насильницької розв'язки (чого тільки вартий квест зі сковорідкою). У "Кров і вино" CDPR зовсім реалізували це таким чином, що рівень інтересу завжди стабільний, в яку точку ви б не вирушили, з ким би тільки не завели діалог.

Для мене "Дике Полювання" ‒ не магнум опус нинішнього покоління консолей. Просто це гра, яка працює як годинник, в якій є щось своє, близьке до душі. Але якщо таких проєктів буде трохи більше ‒, то боятися за індустрію не доведеться взагалі.

Що ж стосується повноцінної нової гри по "Відьмаку", то її вихід очікується тільки в кінці 2025-го. На думку аналітиків, якщо онлайн-складова Кіберпанку 2077 виявиться успішною, то CD Projekt Red також займеться створенням повноцінної багатокористувацької гри за мотивами "Відьмака". Її представлять на рубежі 2026/2027 років.

Багато шанувальників вважають, що Відьмак 4 може бути зосереджена на Цирі ‒ одного з ключових персонажів сюжетної лінії "Відьмак 3: Дике Полювання" і головний мотив для Геральта йти далі. Що примітно, Даг Кокл, який подарував голос білому Вовку, також погодився з тим, що Цірі повинна стати новою героїнею Відьмака 4, хоча сам він поки нічого не знає про це.

Новини заразКонтакти