Існує варіант, при якому глобальна тенденція зміниться з потепління на похолодання. Даний розклад змалювала кліматолог, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух
Втім, як зауважила вона в інтерв'ю Главреду, імовірність таких подій надзвичайно мала. Більш імовірно, що людство, чисельність якого зростає, і яке веде дуже активну діяльність, буде все більше впливати на природу.
"Своїм впливом ми змінюємо атмосферу, всю планету. Причому не лише обличчя планети, але й рослинний і тваринний світ. Якщо ми не зупинимося і не зможемо спинити потепління на 2 градуси, то для багатьох регіонів нашої планети це матиме катастрофічні наслідки. Адже виникнуть такі умови, в яких просто неможливо буде жити", – розповіла Віра Балабух
Кліматолог впевнена, що в такому випадку проблема кліматичних біженців буде стояти надзвичайно гостро. Зокрема, вона буде дуже актуальною для України.
"У порівнянні з африканськими або азіатськими регіонами, де люди часто повністю втрачають урожаї, Україна є більш безпечним регіоном, тому саме сюди будуть стікатися кліматичні біженці. Україна все одно лишатиметься у помірних широтах, і, навіть якщо у нас стане посушливіше, умови все одно лишатимуться значно сприятливішими, ніж деінде.
"Відтак, Україна незабаром може стати країною, куди переселятиметься велика кількість населення. Питання – наскільки ми до цього готові?" – резюмувала Віра Балабух.
Читати такожУкраїну чекає нова кліматична аномалія: експерт дала несподіваний прогноз
Як повідомляв Главред, до кінця століття середня температура повітря в арктичних широтах може вирости на 8-10 градусів в порівнянні з сучасним періодом. За таких умов танення арктичних льодовиків просто неминуче. Практично всі узбережжя всіх материків будуть дуже страждати від підвищення рівня Світового океану, заявила Віра Балабух. Проблеми не минуть і Україну.