Гниття яблук на дереві – поширена проблема, яка може завдати значної шкоди врожаю. Часто садівники стикаються з ситуацією, коли ще не зібрані плоди починають псуватися прямо на гілках. Про те, чому гниють яблука на дереві розповів у відео на YouTube каналі GardenDocHelp професійний садівник Стів Бредлі.
Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, що можна зробити з яблуками, що обсипались, рекомендуємо наш матеріал: Як використовувати опале яблуко: досвідчені дачники розкрили хитрий фокус.
За його словами, яблука на яблуні гниють через те, що через те, що птах або щось інше пробило захисну зовнішню шкірку яблука, і спори грибка потрапили всередину.
"Ви просто думаєте, що втратили кілька яблук. Тепер це може дійти до цієї стадії, що називається бура гниль. Грибок потрапив всередину, і це яблуко починає ставати трохи в'ялим", - вказує він.
Дивіться відео про те, чому гниють яблука на дереві:
Садівник наголошує, що якщо гниле яблуко залишити на дереві або на землі біля підніжжя дерева, щоразу вони муміфікуватимуться, зморщуватимуться і на чверть меншими від початкового розміру.
"Але щоразу, коли буде волого, чи то сильна роса, чи то дощ, ці спори будуть вивільнятися. І так вони можуть збиратися на інших частинах дерева", - вказує він.
Стів Бренді наголошує, що такі плоди ніколи не слід класти на зберігання.
"Але також наступної весни, якщо гнилі яблука все висітимуть на гілці або біля дерева, то це може негативно вплинути на здоров'я дерева. Найслабша частина в цю пору року - це цвітіння. І якщо ці спори потраплять на квітку, вони можуть пошкодити її, і ви можете втратити ціле плодоносне дерево з десятком зародків яблук на ньому або з потенціалом для цього, просто тому, що ви залишали їх (гнилі яблука - ред.) з року в рік.
Садівник радить викидати гнилі яблука на компостну купу або взагалі на сміттєзвалище
"Але якщо ви їх залишите, ви просто успадкуєте ще більше проблем на наступний сезон, а наступного сезону все буде тільки гірше", - вказує він.
Стів Бредлі - позаштатний садівничий письменник і телеведучий, який має диплом магістра садівництва Королівського товариства садівництва (RHS) та ступінь магістра освіти.
Він написав (або у співавторстві) понад 40 практичних книг з садівництва, серед яких «Основи розмноження» (переможець премії Garden Media Guild Award за найкращу практичну книгу), «Біблія садівника», «Зимове садівництво», «Ароматний сад» і «Що не так з моєю рослиною?». Нещодавно він переробив найважливіший супутник садівника - «Посібник виноградаря» (Grafter's Handbook).
Блогер, авторка YouTube-каналу "У Тані" рекомендує щоосені та навесні проводити обробку плодових дерев від хвороб
"Найбільш небезпечним захворюванням для саду, як мені розповіли агрономи, це перша і плодове гниття. По-науковому, це моніліоз. Це захворювання може повністю знищити врожай і вишні, і черешні, абрикоси, і також яблунь і груш. І пори цих захворювань із задоволенням зимують у листі, у гнилих плодах, які залишаються на деревах, у гілках пошкоджених", - вказує вона.
Вона зазначає, що яблука - це ворота для плодової гнилі у всьому садку.
"Для обробки дерев і кущів ми використовуємо карбомід. Ми готуємо розчин, де беремо на 10 літрів води 500 грамів карбоміду. Спочатку пів кілограма карбоміду ми розчиняємо у теплій, більш навіть до гарячої води, тому що він у холодній воді дуже довго буде розчинятися. А потім вливаємо 10 літрів води і заливаємо цей розчин у оприскувач", - радить вона.
Дивіться відео про те, чим обробляти яблука, щоб не гнили:
Садівниця вказує на те, що оприскувати дерева потрібно таким чином, щоб змочити кожну гілку і дерево загалом.
"Таким чином ми зменшуємо це захворювання, тому що листя згребти все, це практично до кожного листочка неможливо, тому ми намагаємося і землю там де залишаються листочки також обробити", - говорить вона.
Жінка зазначає, що така обробка саду пізньої осені, коли вже немає листя на деревах дає можливість з нашого саду збирати доволі багато яблук.
Вам також може бути цікаво: