Порушення в харчуванні на різних етапах росту рослини (наприклад, на стадії розсади томатам потрібен фосфор, у період активного росту - азот, а під час цвітіння і плодоношення - калій і кальцій. Нестача цих елементів може гальмувати дозрівання).
Несприятливі зовнішні умови, такі як підвищена вологість і брак сонячного світла.
Невідповідний рівень pH і температура ґрунту, що впливає на засвоєння поживних речовин.
Велика частина необхідних речовин засвоюється томатами до початку активного плодоношення. Якщо в цей момент живлення не заповнюється, розвиток і дозрівання плодів може сповільнитися.
/ Інфографіка - Главред
Щоб прискорити дозрівання томатів, можна застосовувати такі заходи:
Обприскування настоєм кропиви: настояти 6-7 кущів кропиви в 10 літрах води протягом двох діб. Такий настій стимулює дозрівання.
Використання йодного розчину: 40 крапель йоду на 10 літрів теплої води. Обробляйте ним плоди, листя і стебла - йод прискорює почервоніння плодів.
Мульчування допомагає утримувати тепло в ґрунті. У відкритому ґрунті корисно вкривати томати на ніч за допомогою дуг і агроволокна. У теплиці важливо відкривати вентиляцію вдень і закривати її на ніч для збереження температури.
Видалення зайвого листя і пасинків підвищує освітленість рослин. Не варто зрізати більше трьох листів за раз, і робити це краще вранці.
Прищіпка верхівок обмежить ріст і спрямує сили рослини на дозрівання плодів. Також рекомендується видалити дрібні зав'язі та квітки, які вже не встигнуть визріти.
Підживлення сульфатом або монофосфатом калію в другій половині сезону поліпшить налив плодів.
Йод також можна використовувати у вигляді позакореневого підживлення: 10 крапель на відро води - для обприскування всієї надземної частини куща.
Ці методи допоможуть прискорити дозрівання томатів і поліпшити їхню якість.
Дивіться відео - фітофтороз не проблема
Фітофтороз - грибкова хвороба пасльонових рослин, яка наймасштабніше вражає овочі, йдеться в матеріалі YouTube-каналу Garden Club. Зараження поширюється на томати, перець, баклажани, інші пасльонові культури і навіть бур'яни.
Експерти розповіли, як боротися з фітофторозом на ранніх і пізніх термінах. Садівникам дали 7 корисних порад, які допоможуть кожному подолати епідемію.
Фахівці порадили як, коли і чим обробляти, щоб фітофтороз для садівників був не проблемою, а просто невеликою перешкодою до отримання хорошого врожаю томатів, картоплі та інших овочів.
Томат або помідор - однорічна або багаторічна трав'яниста рослина, вид роду Паслін (Solanum) родини Пасльонові (Solanaceae). Вирощують як овочеву культуру; вирощують заради їстівних плодів - соковитих багатогніздових ягід різної форми та забарвлення, які також називають томатами або помідорами.